KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

Reprezentácia vybojovala 4 medaily

40th EUROPEAN CADET & JUNIOR KARATE CHAMPIONSHIPS

5rd UNDER -21 EKF CUP
8/10 February 2013 - Konya (Turecko)

 

Na šampionáte sa oficiálne prezentovalo 828 reprezentantov zo 44 krajín Európy.

 

V medailovom rebríčku krajín sme sa s medailovou bilanciou 1-1-2 umiestnili na 10. mieste. Víťaznou krajinou s počtom 18 medailí (11-4-3) sa stalo TURECKO.


O štyri medaily zlatého, strieborného a bronzového lesku sa postarali 4 reprezentanti   Kuklová - Kopúňová - Balciarová - Pešková, ktorých sme pre Vás vyspovedali a v krátkosti zhrnuli ich úspechy na šampionáte.

Na konci reportáže s medailistami nájdete aj fotodokumentáciu výpravy SZK na ME v Konye 2013.

 

HANKA KUKLOVÁ - Nováčik vo výprave, ktorý získal hneď na prvom taktomto veľkom šampionáte tú najcennejšiu - zlatú medailu. Hanku (členka Kachi Nitra) sme vyspovedali tesne po jej triumfe priamo v dejisku šampionátu, kde súťažila v kimone Adidas, ktoré pre reprezentantov dodávava sponzor SZK - www.katsudo.sk :


Postup Hanky Kuklovej na majstrovstvách Európy:

+54 kg (kumite cadet female) - 24 štartujúcich, Hana Kuklová: 1. kolo FREE, v 2. kole vyhrala 1:0 nad GER A.Miggou, v 3. kole vyhrala 1:0 nad UKR I. Sirosh, v 4. kole - v boji o finále zdolala 1:0 chorvátsku reprezentantku I. Prga a nastúpila tak vo večernom FINÁLE!!! GRATULUJEME!!! Reprezentantka Srbska Tanja Zunič však pre zranenie vo finále nenastúpila a tak sa Hana KUKLOVÁ po verdikte rozhodcov stala úradujúcou MAJSTERKOU EURÓPY a z Turecka si odváža zlatú medailu!!!

 

Hanka - s akými cieľmi si odchádzala na ME?
Neišla som so žiadnym veľkým cieľom ale s tým, že nemôžem prehrať v 1. kole, čo je pre mňa vždy najťažšie, samozrejme som chcela podať čo najlepší výkon a dostať sa čo najďalej.
Aké boli Tvoje pocity pred 1.zápasom?
Stresy som si veľmi neuvedomovala, hlavou mi behalo buď vyhrám alebo prehrám sú len tieto 2 možnosti. Jasné, že som chcela prejsť do ďalšieho kola, lebo som vedela, že víťazstvo ma naštartuje a bude sa mi potom lepšie zápasiť. Išla som cieľavedome.
Čo pre Teba znamená zisk medaile na tomto šampionáte?
cením si každú získanú medailu. Túto si ešte tak strašne neuvedomujem lebo som v úžase, vôbec mi to tak nepríde, že som majsterka Európy. Určite mi to po čase dopne. Je to najlepší pocit, dúfam že nebude posledným. Je to motivácia makať ďalej a prežiť tieto momenty aj na ďalších šampionátoch.
Ktorý zápas bol pre Teba najťažší a prečo si to tak cítila?
Určite prvý, lebo to bol môj prvý zápas na ME a nevedela som, že ako ho zvládnem. Bol taký rozbiehajúci. Mala som ťažšiu pozíciu ako moja súperka lebo ona už mala skúsenosti z takéhoto turnaja a tento môj prvý zápas bol už jej druhým, bola rozbehnutá.
Na čo si myslela na stupni víťazov?
Nemyslela som na nič, iba som tomu nedokázala uveriť a strašne som sa tešila. Keď hrala naša hymna bol to úžasný pocit, že je to na moju počesť a za moje víťazstvo. Konečne som si to skúsila aké to je.
Čo alebo kto sa podľa Teba podieľal na Tvojom úspechu?
Hlavne to bol tréner R. Končál, ktorý mi dal základy, Monika U.V.ktorá ma pripravovala v klube na turnaj a repre trénerom a COACHovi. Samozrejme mamine a rodine,ktorí ma podporujú a stoja pri mne už od začiatku a aj všetci moji priatelia.
Ako vidíš svoju športovú budúcnosť po Tvojom úspechu na týchto ME?
Super pocit vyhrať takýto titul a najradšej by som zažívala takéto úspechy aj naďalej , budem sa snažiť, aby som si svoj titul obhájila.


Ďakujeme za rozhovor a ešte raz gratulujeme k obrovskému úspechu!!!

 

MIROSLAVA KOPÚŇOVÁ - strieborná medailistka z majtrovstiev Európy v kategórii kumite juniorky -59 kg z Konye 2013 (TUR). Mirka tak obhájila a dokonca vylepšila medailové umiestnenie z minuloročných ME v Azerbajdžane. Mirku (členku Ekonóm Trenčín) sme vyspovedali tesne po jej triumfe priamo v dejisku šampionátu, kde súťažila v kimone Adidas, ktoré pre reprezentantov dodávava sponzor SZK - www.katsudo.sk :

 

Postup Miroslavy Kopúňovej na majstrovstvách Európy:

-59 kg (kumite junior female) - 26 štartujúcich, Miroslava Kopúňová: v 1. kole porazila 2:0 MNE A.Mijatovic, v 2. kole porazila 8:0 CZE V. Racaková, v 3. kole porazila 6:3 SRB J. Prekovič, v 4. kole - v boji o finále vyhrala nad Ukrajinkou I. Zaretska a postúpila tak do večerného finále! GRATULUJEME!!! Vo finále prehrala tesne 1:2 so Španielkou A. Diepa. Miroslava si tak z Turecka odváža titul Vicemajsterky Európy!!!

 

Mirka - S akými cieľmi si odchádzala na ME?
Myslím, že každý išiel s rovnakým cieľom. Získať medailu. To bol aj jeden z
mojich cieľov. Ďalej som si to tam išla užiť, nesklamať tých, čo do mňa
vkladali nádeje a vidieť novú kultúru.
Aké boli Tvoje pocity pred 1.zápasom?
Ani neviem. Hovorila som si, že som do toho dala všetko čo som mohla, do
prípravy, do rozvičky, do svojej koncentrácie a buď to víde alebo nie.
Podarilo sa.
Čo pre Teba znamená zisk medaile na tomto šampionáte?
I keď je to už moja tretia medaila, mám pocit akoby bola prvá. Čím som
staršia, tým si viac uvedomujem , že vo vyšších kategóriach je ťažšie získať medailu a o to viac si ju cením. Toto striebro je odrazom všetkej mojej námahy, trénerových nervov z mojej prípravy a obetavosti rodičov.
Ktorý zápas bol pre Teba najťažší a prečo si to tak cítila?
Určite semifinále. Desať sekúnd do konca som strácala nádej na výhru, ale
Ukrajinka spravila svoju poslednú chybu a tak sa šťastie obrátilo na moju
stranu.
Na čo si myslela na stupni víťazov?
Či mám dobré vlasy :) Bola som spokojná. Možno je sklamanie prehrať vo
finále o bod, ale mne to až tak nevadí. Prvýkrát som okúsila chuť finálového zápasu, a každý zápas je pre mňa veľká skúsenosť. Na strane druhej, keby som už teraz získala zlato, nemohla by som si robiť medailovú postupku :)
Čo alebo kto sa podľa Teba podieľal na Tvojom úspechu?
Všetci okolo mňa. V prvom rade môj tréner Miroslav Ďuďák, ktorý stojí za
všetkými mojimi úspechmi. Ďalej je to náš ďaľší tréner Pavol Prna, ktorého
to stálo tiež nemálo energie a nervov... V neposlednom rade, sú to aj moji
rodičia, bez ktorých by som nikdy nebola tam, kde som. Vďaka patrí aj
deckám z klubu, ktoré chodili na tréningy a nechali sa otĺkať, aj celej
repre za skvelé povzbudzovanie. Všetkým patrí moje veľké ďakujem.
Ako vidíš svoju športovú budúcnosť po Tvojom úspechu na týchto ME?
Myslím, že táto medaila nezmení nič. Začnem sa pomaly pripravovať na
staršie kategórie, trénovať, chodiť na súťaže... Ešte to bude dlhá cesta,
ale sprevádzajú ma ňou tí správní ľudia.

 

Ďakujeme za rozhovor a ešte raz gratulujeme k obrovskému úspechu!!!

 

DOROTA BALCIAROVÁ - bronzová medailistka v kategórii kata ženy U21 z Konye 2013 (TUR). Dorota tak obhájila minuloročný bronz z ME v Azerbajdžane. Dorotu (členka KK Nové Zámky) sme vyspovedali tesne po jej triumfe priamo v dejisku šampionátu, kde súťažila v kimone Kaze Rebel, ktoré pre reprezentantov dodávava sponzor SZK - www.budosport.sk :


Postup Doroty Balcierovej na majstrovstvách Európy:

KATA individual (U21 female) - 21 štartujúcich, Dorota Balciarová: 1. kolo FREE, v 2.kole prehrala 2:3 s ENG E. Lucraft. V repasáži zvíťazila v 1.kole 4:1 s FYR P.Jovanovska, v 2.kole vyhrala 5:0 s ITA M. Di Desiderio a v boji o bronzovú medailu vyhrala 5:0 s ESP S. Garcia a obsadila tak konečné 3. miesto. GRATULUJEME!!!


Dorota - S akými cieľmi si odchádzala na ME?
Odchádzala som podat´ čo najlepší výkon,aby som bola sama so sebou spokojná.
Aké boli Tvoje pocity pred 1.zápasom?
Trošku som mala stres,lebo ostatné baby mali už prvé kolo a mohli si odskúšat tatami,ale inak som sa tešila,chcela som dokázat,že som dobrá,ale mala som trošku smolu a zatočila sa mi hlava.
Čo pre Teba znamená zisk medaile na tomto šampionáte?
Každá medajla má svoju cenu.Hlavne ked´ je z takéhoto šampionátu.Je za ňou veľká drina.
Ktorý zápas bol pre Teba najťažší a prečo si to tak cítila?
Najtažší bol tretí,kde sommala dobru súperku z Talianska a šla som moju najmenej obľúbenú kata.
Na čo si myslela na stupni víťazov?
Nabudúce chcem počut moju hymnu.
Čo alebo kto sa podľa Teba podieľal na Tvojom úspechu?
Hrá tam rolu veľa ľudí.V prvom rade sa chcem podakovat mojmu trénerovi Petrovi Badurovi, s ktorým sme to nakoniec spolu vybojovali a ktorý obetoval veľa času koli mne.Ďalej mojim rodičom, ktorí su najlepší na svete a dávaju mi takú podporu,že by som skryla celý svet pod svoje krídla,moju bratovi Filipkovi,ktorý mi dodáva neskutočnu silu a dávku optimizmu :) Mojim katáckym kamarátom , s ktorými sme boli fantastická partia a tiež celej repre,ktorá nás podporovala ,tlieskala a kričala :)
Ako vidíš svoju športovú budúcnosť po Tvojom úspechu na týchto ME?
Určite ma neprešla chut po dalšom vítazstve ;)


Ďakujeme za rozhovor a ešte raz gratulujeme k obrovskému úspechu!!!


DENISA PEŠKOVÁ - Bronzová medailistka v kategórii kata kadetky z Konye 2013 (TUR). Nováčik vo výprave, ktorej sa podarilo vybojovať medailu. Denisu (členku Budokan Zvolen) sme vyspovedali tesne po jej triumfe priamo v dejisku šampionátu, kde súťažila v kimone Kaze Rebel, ktoré pre reprezentantov dodávava sponzor SZK - www.budosport.sk :


Postup Denisy Peškovej na majstrovstvách Európy:

KATA individual (cadet female) - 25 štartujúcich, Denisa Pešková: v 1. kole vyhrala 3:2 nad SRB V. Gajinovic, v 2. kole zvíťazila 5:0 nad ENG K. Munns Charlton, v 3. kole prehrala s TUR D. Atak. V repasáži v 4. kole zvíťazila 3:2 s FYR M.Dimovska, v 5. kole - v boji o bronzovú medailu zvíťazila 5:0 s DEN F. Bjerring a obsadila tak konečné 3. miesto. GRATULUJEME!!!

 

Deniska - S akými cieľmi si odchádzala na ME?
Môj ciel bol vybojovať si medailu
Aké boli Tvoje pocity pred 1.zápasom?
Moje pocity boli zmiešané. Prvý krát som mala možnosť stáť na tatami na takom šampionáte. Na jednej strane som sa bála ale na druhej som bola velmi šťastná že som sa tam dostala a vedela som že som dobre pripravená
Čo pre Teba znamená zisk medaile na tomto šampionáte?
Veľa.... Určite chcem zabojovať o to aby som chodila na takéto turnaje aj naďalej. Velmi ma to motivovalo, a zároveň je to pre mňa obrovská skúsenosť.
Ktorý zápas bol pre Teba najťažší a prečo si to tak cítila?
Jednoznačne 3. kolo kde som nastúpila proti domácej pretekárke. Pociťovala som stres s nedostatku času na prípravu na toto kolo.

Na čo si myslela na stupni víťazov?
Bola som neskutočne šťastná za to aký výsledok som dosiahla a tak isto som bola rada že sa mi podarilo naplniť želanie ľudí, ktorý mi držali palce.
Čo alebo kto sa podľa Teba podieľal na Tvojom úspechu?
Môj tréner Mirko Sližik a pán Baďura, ktorý ma pripravovali na súťaž a zároveň sa mi venujú počas celého roka a moji rodičia,ktorí ma v karate celé roky podporujú, ale tak isto by som chcela povedať obrovské Ďakujem všetkým ktorí mi verili.
Ako vidíš svoju športovú budúcnosť po Tvojom úspechu na týchto ME?
Túto medailu beriem ako nový začiatok ale dala mi obrovskú chuť pracovať na sebe ešte viac, aby tento šampionát nebo pre mňa posledný.

 

Ďakujeme za rozhovor a ešte raz gratulujeme k obrovskému úspechu!!!

 

 

Fotogaléria