KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

47 KILOVÁ KUMIŤÁČKA: JEM ASI VŠETKO, ČO SA DÁ

Rebeka Vidová

Ako vníma svoj úspech úradujúca majsterka Európy v kumite kadetiek do 47 kg? Rebeka Vidová si z Lisabonu veľmi chcela priniesť domov cenný kov. No to asi každý. Jej sa to však nakoniec ozaj podarilo a pocit byť majsterkou Európy opísala jednoducho slovom „úžasný“.

 

Nikdy sa nevzdávaj! Aj neúspech je základom úspechu...

 

Aká cesta viedla za ziskom titulu?

 

Cesta za touto medailou vlastne začala už po neúspechu na minuloročných ME, po ktorých som si povedala, že keď chcem nabudúce uspieť, musím viac trénovať. Príprava na tieto ME sa mi nezdala až taká dlhá, ako tie predchádzajúce, aj keď som trénovala každý deň dvojfázovo a absolvovala som veľa turnajov. Na každom nominačnom turnaji som obsadila prvé miesto, teda až na MSR, kde mi to nevyšlo, z čoho som bola aj trochu nepríjemne prekvapená.

 

Aké si mala ambície pred odchodom na ME? Ak by ti niekto povedal, že budeš majsterkou Európy, do akej miery by si mu verila?

Vedela som že je to môj posledný šampionát v kadetskej kategórii, takže aj posledná šanca siahnuť v tejto vekovej kategórii na medailu. Povedala som si, že nemám čo stratiť a verila som, že tentokrát by mi to mohlo vyjsť. Ak by mi niekto povedal, že budem majsterkou Európy, tak by som sa s ním asi veľmi nehádala, lebo základom úspechu je podľa mňa veriť si!

 

Strieborná Miriam Kozmová a zlatá Rebeka VidováČo pre teba znamená tento cenný kov?

Znamená pre mňa veľmi veľa. Vždy som snívala o tom, že jedného dňa budem stáť na stupni víťazov a bude hrať slovenská hymna. Len ťažko som dokázala uveriť tomu, že je to naozaj pravda.

 

Na internete kolovalo aj tvoje video zo stupňa víťazov, na ktorom si bola tak milo dojatá (pozrieť si ho môžete na: http://www.karate.sk/778/hymna-sr-video-me-lisabon-2014). Aký je to pocit stáť tam a vychutnávať si slovenskú hymnu, ktorá vieš, že patrí len tebe? Čo ti v tej chvíli prebiehalo hlavou?

Tak toto bol rozhodne najlepší moment môjho života, na ktorý nikdy nezabudnem. Vtedy som si uvedomila, čo som vlastne dokázala a bol to neopísateľný pocit.

 

Bez podpory a lásky najbližších by človek len ťažko dosiahol vytúžené ciele...

 

Ako hodnotíš atmosféru v športovej hale?

Atmosféra v hale bola super, a veľmi mi pomohlo aj povzbudzovanie celej repre, ktoré mi dodalo sebavedomie a lepší pocit v ceste za výhrou.

 

Rebeka na stupni víťazovKto ťa najviac podporoval?

Najviac ma podporovala určite mamina, ale aj celá rodina a tréneri, ktorým by som chcela touto cestou aj  poďakovať. Ďakujem všetkým, ktorí ma podporovali a verili mi, no hlavne mojej mamine a celej rodine. Obrovský podiel na mojom úspechu má aj môj tréner Klaudio Farmadín. Taktiež by som nemala zabudnúť na trénera Miroslava Ďudáka, na môjho nebohého trénera Rudolfa Farmadína a môjho otca. :)

 

Vo finále si bodovala v poslednej sekunde. Bola to teda pomoc z hora?

Myslím si, že áno. A napadajú ma hneď dvaja ľudia, ktorí mi odtiaľ mohli pomôcť.

 

Ako vnímajú tvoj úspech blízki, priatelia, spolužiaci? Stala sa z teba miestna celebrita?

Myslím, že väčšina sa tešila a úprimne mi to priali, a tí ktorí nie, tí sa tiež aspoň tak tvárili :D.

Áno, som teraz popstar - rozdávam autogramy, kadiaľ chodím :D (ironický smiech). Ale nie, nič sa veľmi nezmenilo, všetko po starom.

 

Menšia oslava v klubeAká bola oslava titulu?

No, tak oslava bola super, najmä tá v Portugalsku. Oslávili sme to ako sa patrí. :). Doma sa tiež oslavovalo, ale Portugalsku sa to nevyrovnalo.

 

Čakali ťa doma teda so všetkou pompou? Kvety, torta, darčeky…

Hej, ale moc to nepreháňali. :D. Takú menšiu oslavičku nám pripravili aj v klube.

 

Cesta ťažká, no napred sa ísť musí...

 

Ako na teba zapôsobil Lisabon? S čím si nebola spokojná na ME?

Keďže sme tam neboli veľmi dlho, nemali sme možnosť vidieť celý Lisabon, ale tá časť, ktorú sme videli, sa mi celkom páčila. Myslím, že nie je nič, s čím som nebola spokojná. A keby aj bolo, v tej chvíli, keď je človek víťaz, negatíva nerieši. Bolo by mi to celkom určite jedno J.

 

Najťažší moment na turnaji, príp. zápas?

Najťažší zápas bol určite finálový, keďže som mala nastúpiť proti Chorvátke, súperke, s ktorou som už niekoľkokrát zápasila a vedela som, že je to kvalitná pretekárka.

 

Splnenie jedného zo snov máš za sebou. O čom ďalšom snívaš?

Je ťažké získať titul, ale oveľa ťažšie je ho aj obhájiť. Keby sa mi to podarilo, bola by som veľmi šťastná.

 

Aký je tvoj ďalší program?

Určite si trochu oddýchnem, ale zase nie moc, aby som veľmi nevyšla z formy. Pomaly začnem zápasiť v juniorskej kategórii, aby som si zvykla. Chodiť ďalej na súťaže, aby som získala čo najviac skúseností, a aby bol ďalší šampionát aspoň tak úspešný ako tento :D

 

Niečo z iného súdka alá  z Rebekinej varešky

 

 

Zaslúžená odmena po váženíMnohí vieme, že do kategórie -47 kg si musela chudnúť, príp. udržiavať si váhu. Na čo si sa najviac tešila po vážení? Máš nejaký špeciálny tip na diétu?

Tak toto je dobrá otázka. Tešila som sa na všetko, a aj som to všetko veľmi rýchlo zjedla. Bol to druhý najlepší pocit celého šampionátu. Tipy na diétu radšej nebudem dávať. O diéte nechcem počuť najbližší rok, lebo že vraj som nebola veľmi milá, keď som musela chudnúť.

 

Aké je teda tvoje obľúbené jedlo?

A tu sa to tiež nedá presne povedať, lebo odkedy nemusím chudnúť, jem asi všetko čo sa dá. Mám rada sladké rovnako ako aj slané J. Ale keby predsa len mám niečo naj vybrať, tak by to asi boli cestoviny.

 

TVAROHOVO-NUTELLOVÝ CHEESECAKE

 - tučný karatistický recept od Rebeky:

 

Keďže nutella v reprezentácii celkom fičí, Rebeka nám vybrala recept na špeciálny cheesecake. Žeby nápad/návrh na občerstvenie počas nasledujúceho reprezentačného výjazdu?

 

Ingrediencie:Tvarohovo-nutellový cheesecake

Cesto:

120 g maslových alebo čokoládových sušienok

100 g mäkkého masla

 

Plnka:

750 g jemného tvarohu

200 g mascarpone

300 g Nutelly

5 vajec

½ šálky kryštálového cukru

1 balíček vanilkového cukru

2 lyžice pudingového prášku

 

Poleva:

100 g Nutelly

50 ml smotany na šľahanie

1 lyžica masla


Príprava:

1.      V mixéri si rozdrvíme sušienky. Pridáme rozpustené maslo. Zmiešame a hmotou vystelieme tortovú formu (nezabudnúť aj na okraje ako pri čízkejkoch).

2.      Pripravíme si plnku. Vymiešame vajcia s cukrom, pridáme tvaroh, mascarpone a pudingový prášok. Po premiešaní rozdelíme na 2 časti.

  1. časť – tvarohová – pridáme vanilku.
  2. časť – nutellová – pridáme Nutellu

3.      Na cesto dávame striedavo plnku – mramorujeme (t.j. striedavo tvarohová a nutellová plnka). Pečieme 60 minút na 180°C v predhriatej rúre.

Na vychladnutý kejk nalejeme polevu, ktorú si vyrobíme zohriatím a zmiešaním Nutelly, smotany a masla. Dáme schladiť a môžeme konzumovať.