KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

Dominátorky nesklamali! Medveďová s Višňovskou priniesli medaile!

          V nemeckom Aschaffenburgu sa cez víkend (15.-16 septembra 2007) konalo v poradí už druhé kolo Zlatej ligy, ktorého sa tento krát zúčastnilo 526 súťažiacich z 38 krajín celého sveta. Slovenská reprezentácia mala na tomto turnaji svoje zastúpenie v ôsmich kategóriách. Pod vedením trénerského dua - Jaroslav Javorský a Jozef Poliak - sa v ťažkej konkurencii i napriek neúspechom z prvého dňa vrátili z dvoma medailami.

          O zlato a jednoznačnú dominanciu sa vo svojej kategórii kumite ženy do 60 kg postarala Eva Medveďová, keď pretekárku z Malajzie (Y. Gopalasamy) zdolala vo finále pred časovým limitom 8:0. Doslova v poslednej sekunde o zlato prišla Monika Višňovská po tom, ako za stavu 0:0 jednu sekundu pred koncom rozhodcovia v spornom momente uznali talianskej pretekárke S. Guglielmi Ippon a Monika si tak domov odniesla "iba" striebro. Obe pretekárky však v celkovom hodnotení pridali do rebríčka ďalšie cenné body a po dvoch kolách ligy (Milano Open a German Open) sú na prvom a druhom mieste v rámci kategórie kumite ženy.

          Ostatným reprezentantom sa príliš nedarilo. V kata, až na Barboru Bosnyákovú, ktorá vypadla v  3. kole s neskoršou bronzovou  medailistkou (Haas, GER), sa ani jeden neprebojoval do druhého kola. Katmi našich „katistov" boli pretekári z Nemecka - Grmanová 3:2, Longová, 3:2, Sližik 4:1. V kumite sa prebojoval Juraj Tabak (+80 kg) do druhého kola, kde prehral s favoritom kategórie S. Maniscalcom (ITA). V repasáži však nestačil na pretekára zo Škótska. Turecký reprezentant E. Erkan vyradil v druhom kole Andreja Harničára (-80 kg) 2:0, ktorý po jeho vypadnutí o finále do bojov o medaile už nezasiahol. Príjemným prekvapením bol podľa slov trénerov výkon Tomáša Risku (-70 kg), ktorý prehral síce tiež v druhom kole v predĺžení po vyrovnanom boji s tureckým reprezentantom. Prvým kolom neprešiel Peter Šimko v kategórii do 70 kg (SUI), Peter Macko (-65 kg), Viktória Semaníková  a Lucia Kováčiková (obe do 53 kg), keď ich všetkých troch o jeden bod zdolali reprezentanti z Nemecka.

          Okrem oficiálnej výpravy slovenskej reprezentácie sa turnaja zúčastnila aj reprezentantka Alexandra Pečimonová (-60 kg) z TJ Rapid, ktorá vypadla v druhom kole s malajzijskou reprezentantkou. V repasáži potom obsadila bodované 7. miesto.

          Dnes, v skorých ranných hodinách sa vrátila reprezentácia do Bratislavy a vďaka Miroslavovi Sližikovi, aj v poriadku. Na ceste späť im totižto praskla hadička v motore a vyzeralo to, že sa tak skoro domov nedostanú. "Automechanikovi" Mirovi tak patrí v prvom rade poďakovanie za pomoc a ochotu!!!

 

Medailistkám gratulujeme a veríme, že o tri týždne sa na treťom kole Zlatej ligy v Salzburgu bude dariť ešte viac!

 

-júlia-

 

    Results German Open 2007             Ranking list Golden league 2007

Fotogaléria