Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

ZAGREB karate fest TOP TEN za žene

Posledný októbrový víkend - 27.10.2007 sa v Záhrebe (CRO) konal v poradí už 5. ročník prestížneho turnaja TOP TEN KARATE.

Chorvátsky zväz karate si kazdoročne pozýva na turnaj najlepších 10 žien aktuálneho rebríčka - medailistky z ME a MS, aby si v exibičnom turnaji zmerali sily bez rozdielu hmotnosti. Súťaž prebieha tradičným pavúkovým systémom - eliminácie a finále, rozdiel je len ten, že nie sú dve tretie miesta, ale víťazky repasáže ešte bojujú o 3. a 4. miesto. Pre pozvané účastníčky je táto súťaž zaujímavá aj vďaka finančným odmenám za jednotlivé umiestnenia - 1.miesto 2000 Eur, 2.miesto 1500 Eur, 3.miesto 1000 Eur a 4.miesto 500 Eur. Atraktívnou súčasťou tohto turnaja sú aj súťaže družstiev - Chorvátsko proti výberu Sveta.

Na tohtoročný TOP TEN boli pozvané aj reprezentantky SZK - úradujúca Majsterka sveta a Európy Eva Medveďová a Vicemajsterka Európy Monika Višňovská. V kategórii sú nasadené vždy dve domáce pretekárky - tento rok Petra Narandja a Petra Volf, z ostatných krajín: Petra Peceková (Česká rep.), Claudia Nitu (Rumunsko), Muriel Vanderhaeghen (Belgicko), Silvia Spener (Nemecko), Arnela Odžakovič (Bosna a Hercegovina), Alexia Karypidou (Grécko).

Eva začala súťaž už tradične predkolom - s domácou pretekárkou Petrou Narandjou. Toto stretnutie sama hodnotí ako "...ťažký zápas, lebo bola veľmi dobrá a mala som prolém zabodovať tak, aby to bolo jednoznačné a aby mi to aj domáci rozhodcovia uznali."  V 2. kole prehrala s Bosniačkou - Vicemajsterkou Európy + 60 kg - Arnelou Odžakovič. V repasáži už potom nazaváhala a 4:0 porazila Belgičanku a o 3. miesto reprezentantku Rumunska Claudiu Nitu 8:0.

Monika v predkole doplatila na výškovú prevahu chorvátskej pretekárky Volf, s ktorou prehrala v závere zápasu v spornom strete 0:1. Chorvátka neskôr celý tunaj vyhrala. V repasáži v 1. kole po taktickom zaváhaní prehrala v encho sen 2 sekundy pred koncom s Rumunkou Nitu po jej zabodovaní z "klinču".

Prehru z individálnych eliminácií však vrátila Chorvátke Volf v družstvách, kde dokázala vyťažiť z chýb ich prvého vzájomného stretnutia. Pre "Družstvo Sveta"  tak získala výhru 1:0. Eva v družstvách remízovala s domácou reprezentantkou Jankovič. V celkovom hodnotení "Chorvátsko proti výberu Sveta" nakoniec vyhralo družstvo Chorvátska po vzájomnej remíze na body.

Na záver Vám ponúkame ešte zhodnotenie turnaja očami bronzovej Evy Medveďovej: "Myslím, že môžem za obidve povedať, že nám tam bolo fajn. spravili sme si peknú dovolenku v luxusnom 4* hoteli a ak nás pozvú, tak prídeme aj o rok."