KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

GERMAN OPEN - HAMBURG 27.-28.9.2008

Cez víkend 27.-28.septembra 2008 sa v nemeckom meste Hamburg uskutočnil jeden z najväčších -ak nie najväčší- turnaj Európy GERMAN OPEN 2008.

         Za zmienku určite stojí fakt, že i keď sa turnaj nekonal pod záštitou prestížnej Zlatej ligy, napriek tomu si zachoval rovnaké organizačné pravidlá. Pre slovenskú reprezentáciu bol tento turnaj zaradený ako prípravný na nadchádzajúce Majstrovstvá sveta.

 

Rajec oficiálny partner SZK

Oficiálnym partnerom SZK na German Open bol RAJEC, ktorý na turnaji zabezpečil reprezentantom pitný režim v podobe nesýtených 0,75 l vôd.

 

 

Výsledky v skratke:

Erika HRUŠECKÁ - 3. miesto v kategórii KATA

Peter MACKO - 5. miesto v kategórii KUMITE do 65 kg

Monika VIŠŇOVSKÁ - 5. miesto v kategórii KUMITE do 53 kg

Kata TEAM (Bosnyáková, Hrušecká, Liptáková) - 5. miesto

Viktor VISKUP - 7 miesto v kategórii do 70 kg

 

Hodnotenie turnaja F. Kretovičom (predsedom KŠR):

 

          "Súťaž mala vysokú športovú úroveň. Naši pretekári sa svojimi výkonmi v kvalitnej konkurencii nestratili. Veľmi dobré výkony predviedli v kata družstvo žien a všetky dievčatá aj v jednotlivcoch. Kristína sa opäť stretla s Chorvátkou Senjug, už v prvom kole. Klaudio prehral v druhom kole po predĺžení s Talianom Loriom a však Klaudio zatiaľ súťaží vo vyššej váhe než je jeho súťažná. Dobre bojoval Marek aj napriek tomu, že bol vo váhe - 65 kg, prehral až s Francúzom Dovym v 3. kole. Výborne zápasila Monika, ktorú o postup do finále s domácou pretekárkou poškodili rozhodcovia, prehrala 0 : 1 a potom o 3. miesto prehrala so svojou veľkou súperkou Turkyňou Celik. Páčil sa mi aj výkon Petra vo váhe - 65 kg a Viktora vo váhe - 70 kg. Už je pre nás samozrejmosťou, že Eva na všetkých podujatiach zbiera medaile aj teraz k nej mala blízko avšak na jej víťaznom ťažení ju zastavila Američanka Murphy aj s prispením niektorých sporných rozhodnutí rozhodcov.

          Verím, že tá správna športová forma našich pretekárov bude vrcholiť v Tokyu"

 

 

Výsledky turnaja nájdete na oficiálnej stranke DKV:

http://www.karate.de/images/stories/german%20open/ergebnisliste_german_open_2008.xls

 

Podrobnejšie informácie spolu s oficiálnym Bulletinom súťaže nájdete na:

http://www.karate.de/dkv_karate/german-open/german-open-2008.html

Fotogaléria