KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

7th World Junior-Cadet Championships & 2nd -21 Cup

          7th WORLD JUNIOR & CADET KARATE CHAMPIONSHIPS

                                        2nd UNDER -21 WKF CUP

                         13/16 October 2011 - Melaka (Malaysia)

 

Na šampionáte sa oficiálne prezentovalo 1215 reprezentantov zo 81 krajín celého sveta

zdroj: http://www.wkf-registration.net/kmAddons/assets/pdf/54_statistics.pdf

 

Priebežné úspechy a výsledky našej reprezentácie:

2. miesto - Viktória PILLAROVÁ - kumite female cadet -54 kg

3. miesto - Katarína Liptáková - kata female U21

3. miesto - Dorota Balciarová - kata female junior

3. miesto - Zuzana Schwartzová - kumite female junior +59 kg

3. miesto - Alexandra Chovancová - kumite female cadet -47 kg

4. miesto - Peter Fabián - kata male junior

4. miesto - Eva Nováková - kumite female junior -53 kg

7. miesto - Ján Borecký - kata male cadet

7. miesto - Illir Kabashi - kumite male cadet +70 kg


Oficiálne stránky šampionátu:

http://www.wkf.net

http://www.makaf.net/cms/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

 

Mediálna prezentácia výsledkov (v spolupráci s V. Polúchom):

- http://sport.sme.sk/c/6099811/mladi-slovenski-karatisti-vybojovali-na-ms-pat-medaili.html
- http://osporte.sk/?id_cat=99&news=110358

13.10.2011 - STV v relácii Góly-Body-Sekundy o 22.18.hod. na STV1: bronzová medaila K. Liptákovej
- http://sport.noviny.sk/sport-clanky/13-10-2011/karate-msjak-v-melake-bronz-pre-liptakovu.html
- agentúra SITA vo svojom servise

14.10.2011 - STV v relácií Góly-Body-Sekundy o 22.18.hod. na STV1: bronzová medaila D. Balciarovej
http://novohrad.sme.sk/c/6098264/fantasticka-balciarova-ziskala-v-melake-bronz.html

 

Štvrtok, 13. október 2011 - Program: UNDER 21 (individual)

- prvý deň šampionátu

 

09:00 - 11:15 Eliminations &Repechages (Individual) Kata

kata male - 38 štartujúcich Roman Kubovič: 1. kolo FREE, v 2. kole Zvíťazil 4:1 nad USA G. Tozaki (BassaiDai-Seipai), v 3. kole prehral 1:4 s MAC K. Kuok (Ch. Kushanku-Suparimpei).

kata female - 35 štartujúcich Katarína Liptáková: 1. kolo FREE. v 2. kole zvíťazila 5:0 nad LUX L. Kinsch (Seienchin-KankuDai), v 3. kole zvíťazila 5:0 nad Venezuelčankou M. Martinez (Nipaipo-Anan), v 4. kole prehrala s Vietnamkou 0:5 (Unshu-Nipaipo). V repasáži v 5. kole zvíťazila 5:0 nad MAC S. Man (GojuShiho-Suparimpei) a v 6. kole - v boji o 3. miesto zvíťazila 4:1 nad reprezentantkou Honkongu M. Lau (CH. Kushanku-KosokunDai). GRATULUJEME!!!
11:15 - 13:30 Eliminations &Repechages Male ( -68, -78 Kg )

-68 kg (male) - 57 štartujúcich Richard Dobrotka: v 1. kole zvíťazill 3:2 s NOR H. Fjeldstad, v 2. kole vyhral v predĺžení 2:1 s FYR T. Risteski, v 3. kole prehral s Egypťanom M. Mohamed 1:0, ktorý prehral o postup do finále s ITA C. Altamura

-78 kg (male) - 51 štartujúcich Matúš Cisár: 1. kolo FREE, v 2. kole zvíťazil 1:0 nad NEDX. Kohlen, v 3. kole prehral 0:3 s CHIN W. Cui, ktorý následne prehral s EGY A. Solyman na vlajky 4:0.
13:30 - 15:00 Eliminations &Repechages Female (-53, +60 Kg)

-53 kg (female) - 39 štartujúcich Dominika Ťažká: 1. kolo FREE, v 2. kole prehrala 0:1 s MAR J. Jabbour.

+60 kg (female) - 38 štartujúcich Dominika Tatárová: v 1. kole zvíťazila 3:0 nad CHN M. Gao, v 2. kole vyhrala 1:0 nad ALG Z. Abdelkader, v 3. kole prehrala 0:3 s EGY F. Reda, ktorá následne prehrala s TUR M. Hocaoglu.

15:00 - 17:00 Opening Ceremony

17:00 - 18:30 Elimin&Repech Male ( +78 ) Female (-60 Kg)

+78 kg (male) - 42 štartujúcich Róbert Šoltýs: v 1. kole prehral 3:4 s COL J. Correa Lopez,ktorý následne prehral s NZL J. Holder

-60 kg (female) - 40 štartujúcich Katarína Kotúčová: 1. kolo FREE, v 2. kole vyhrala 3:0 s FIN E. Aronen, v 3.kole prehrala 0:3 s AUT, ktorá následne prehrala s TUR


18:30 - 18:45 Final Kata Male &Female
18:45 - 19:00 Medals Award
19:00 - 19:15 Final Male -68, -78 Kg.
19:15 - 19:30 Medals Award
19:30 - 19:45 Final Female -53 Kg, -60 Kg.
19:45 - 20:00 Medals Award
20:00 - 20:15 Final Female +60 Kg, Male +78 Kg.
20:15 - 20:30 Medals Award

 

Piatok, 14. október 2011 - Program: JUNIOR (individual)

- druhý deň šampionátu


10:00 - 12:15 Eliminations & Repechages (Individual) Kata

kata male - 45 štartujúcich Peter Fabián: v 1. kole zvíťazil 5:0 nad RSA C. Weise (Bassai dai-Bassai dai), v 2. kole porazil 3:2 Slovinca K. Plazar (Seienchin-Kank dai), v 3. kole vyhral 3:2 na českým reprezentantom M. Slávikom (Annan-Gojushiho), v 4. kole prehral 0:5 s JPN T. Nakashima (Suparimpei-Nipaipo). v Repasáži v 5. kole porazil 3:2 KOR H. Park (Nipaipo-Suparimpei) a v 6. kole v boji o 3. miesto prehral 1:4 s IRI A. Shahrjedi (Ch.Kushanku-Paiku). K 4. miestu GRATULUJEME!!!

kata female - 40 štartujúcich Dorota Balciarová: v 1. kole porazila 5:0 BEL C. Daramelas (Seinchin-Bassai dai), v 2. kole porazila 5:0 AUT M. Mayerhofer (Bassai dai-Seipai), v 3. kole porazila 5:0 THA Y. Pluksaranun (Paiku-Suparimpei), v 4. kole prehrala 0:5 s reprezentantkou Japonska K. Shimizu (Ch.Kushanku-Suparimpei)  . V repasáži v 5. kole porazila 5:0 Brazílčanku N.Hypolito (Annan-Gankaku) a v boji o bronzovú medailu už nezaváhala a výhrou 5:0 nad Francúzskou J. Hugues (Suparimpei-Gankaku) obsadila 3. miesto. GRATULUJEME!!!

12:15 - 14:15 Eliminations & Repechages Male Kumite (-55, -61 Kg)

-55 kg (male) - 38 štartujúcich Jakub Kaleta: 1. kolo FREE, v 2. kole prehral 0:2 ARM A. Melkonyan

-61 kg (male) - 46 štartujúcich Samo Truska: v 1. kole prehral 0:4 s MAS W. Raja Saravanan

14:15 - 15:45 Eliminations & Repechages Female Kumite (-48, -53 Kg)

-48 kg (female) - 38 štartujúcich Marigona Mehmeti: 1. kolo FREE, v 2. kole prehrala 0:1 s GER J. Fuchs

-53 kg (female) - 33 štartujúcich Eva Nováková: 1. kolo FREE, v 2. kole zvíťazila 2:0 nad NED K. Van Harten, v 3. kole prehrala 0:8 s Egypťankou Y. Attia.  V repasáži v 4. kole deklasovala 10:0 IND R. Yadi, v 5. kole porazila 3:0 TPE T. Ku, a v boji o bronzovú medailu v 6. kole prehrala 0:3 s reprezentantkou Francúzska M. Piacentino. Obsadila tak nepopulárne 4. miesto. GRATULUJEME!!!

15:45 - 18:15 Eliminations & Repechages Male Kumite (-68, -76 Kg)

-68 kg (male) - 49 štartujúcich Matúš Lieskovský: v 1. kole prehral 0:3 s TUR U. Aktas

-76 kg (male) - 48 štartujúcich Adam Vorobeľ: 1. kolo FREE, v 2. kole prehral 0:6 s RUS A. Emelianov


18:15 - 18:30 Final Male & Female (Individual) Kata
18:30 - 18:45 Medals Award
18:45 - 19:00 Final Male Kumite (-55, -61 Kg)
19:00 - 19:15 Medals Award
19:15 - 19:30 Final Female Kumite (-48 , -53 Kg)
19:30 - 19:45 Medals Award
19:45 - 20:00 Final Male Kumite (-68 , -76 Kg)
20:00 - 20:15 Medals Award

 

Sobota, 15. október 2011 - Program: JUNIOR & CADET (individual)

- tretí deň šampionátu


10:00 - 12:15 Eliminations & Repechages Cadet Kata Male & Female

kata male - 39 štartujúcich Ján Borecký: 1. kolo FREE, v 2. kole vyhral 5:0 nad SCO J. Szafranek, v 3. kole zvíťazil 3:2 nad ITA F. Ciafrei, v 4. kole prehral 0:5 s JPN T. Kozaki. V repasáži v 5. kole prehral 0:5 s VEN E. Albakian. Obsadil tak pekné 7. miesto. Gratulujeme!!!

kata female - 27 štartujúcich Lenka Pipišková: zvíťazila 3:2 nad EGY H. Ibrahim, prehrala 1:4 s FRA P. Bouchet

12:15 - 13:45 Eliminations & Repechages Junior Female (-59, +59 Kg)

-59 kg (female) - 40 štartujúcich Lenka Foldesiová: 1. kolo FREE, v 2. kole deklasovala 8:0 THA Y. Pluksaranum, v 3. kole prehrala 3:1 s KAZ A. Oleshko.

+59 kg (female) - 34 štartujúcich Zuzana Schwartzová: 1. kolo FREE, 2. kolo zvíťazila 5:0 nad Číňankou X. Yin, v 3. kole porazila 3:0 NOR I. Pedersen, v 4. kole porazila 2:0 RUS I. Zaytseva, v 5. kole - v boji o finále prehrala na kontakty 0:1 s Taliankou  C. Zuanon. V Repasáži v 6. kole - bez zaváhania porazila 6:1 reprezentantku Turecka N. Cicek a obsadila tak 3. miesto. GRATULUJEME!!!
13:45 - 14:45 Eliminations & Repechages Junior Male (+ 76)

+76 kg (male) - nemáme zastúpenie

14:45 - 16:30 Eliminations & Repechages Cadet Male (-52, -57 Kg)

-52 kg (male) - 37 štartujúcich Matúš Križma: v 1. kole prehral 0:8 s reprezentantom Grécka M. Relias

-57 kg (male) - 40 štartujúcich Matej Homola: 1. kolo FREE, v 2. kole prehral 1:4 s BUL M. Yordanov

16:30 - 18:15 Eliminations & Repechages Cadet Female (-47, -54 Kg)

-47 kg (female) - 28 štartujúcich Alexandra Chovancová: v 1. kole porazila 2:1 TPE W. Hsu, v 2. kole deklasovala 8:0 UKR Y. Dorofeeva, v 3. kole porazila 4:0 Američanku K. Silverman, v 4. kole - v boji o finále prehrala 0:7 s TUR U. Tokcan. V repasáži v 5. kole jednoznačne zvíťazila 4:0 nad KAZ F. Kesten a získala tak bronzovú medailu. GRATULUJEME!!!

-54 kg (female) - 34 štartujúcich Viktória Pillarová: 1. kolo FREE, v 2. kole zvíťazila 3:1 nad NZL L. Smith, v 3. kole porazila 5:4 Chorvátku A. Stjepandic, v 4. kole zvíťazila 3:0 nad DEN J. Ruprecht, v 5. kole - v boji o finále porazila 3:0 GER K. Schweier a postúpila tak do večerného finále, kde o jeden bod (3:4) prehrala s BIH T. Maric a na Slovensko tak prinesie striebornú medailu - GRATULUJEME!!!


18:15 - 18:30 Final Cadet Kata Male & Female
18:30 - 18:45 Medals Award
18:45 - 19:00 Final Junior Female ( -59, +59 Kg ) & Male (+76 Kg )
19:00 - 19:15 Medals Award
19:15 - 19:30 Final Cadet Male ( -52, -57 Kg )
19:30 - 19:45 Medals Award
19:45 - 20:00 Final Cadet Female ( -47, -54 Kg )
20:00 - 20:15 Medals Award

 

Nedeľa, 16. október 2011 - Program: CADET (individ) & JUNIOR TEAM

- posledný deň šampionátu

 

10:00 - 11:30 Eliminations & Repechages Kata Team Male & Female

- nemáme zastúpenie
11:30 - 13:30 Eliminations & Repechages Cadet Male (-63, -70 Kg)

-63 kg (male) - 32 štartujúcich Dávid Kostolník: v 1. kole zvíťazil 3:1 nad VEN F. Valera, v 2. kole prehral 0:1 so SUI R. Weibel

-70 kg (male) - 29 štartujúcich Samuel Michálek: 1. kolo FREE, v 2. kole prehral 3:6 s LUX E. Pereira Henrique

13:30 - 15:15 Eliminat&Repech Cadet Male (+70 ) & Female (+54 Kg)

+70 kg (male) - 25 štartujúcich Illir Kabashi: 1. kolo FREE, v 2. kole vyhral 4:0 nad Chortvátom H. Dukič, v 3. kole prehral 1:4 s IRI M. Parviz. V repasáži v 4. kole prehral 1:3 s KSA F. Barahmah. Obsadil tak pekné 7. miesto. GRATULUJEME!

+54 kg (female) - 24 štartujúcich Jaroslava Baňasová: v 1. kole prehrala 0:2 s DEN K. Pedersen


15:15 - 15:30 Final Cadet Male (-63, -70 Kg)
15:30 - 15:45 Medals Award
15:45 - 16:00 Final Cadet Female ( +54 ) & Male ( + 70 Kg )
16:00 - 16:15 Medals Award
16:15 - 16:30 Final Junior Kata Team Female & Male
16:30 - 16:45 Medals Award
17:00 Closing Ceremony

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výkonný výbor SZK na základe návrhu Komisie štátnej reprezentácie schválil užšiu nomináciu reprezentantov na nadchádzajúce sa Majstrovstvá sveta kadetov, juniorov a starších juniorov, ktoré sa uskutočnia 13.-16. októbra 2011 v Malajzii (Melaka).

 

U21 juniorky kumite :

-53 kg   Ťažká Dominika          CMK Banská Bystrica

-60 kg   Kotúčová Katarína     Union Košice

+60 kg  Tatárová Dominika     CMK Banská Bystrica           

 

U21 juniorky kata :

             Liptáková Katarína  ŠŠK Bratislava

 

U21 juniori kumite :

-68 kg   Dobrotka Richard  CMK Banská Bystrica           

-78 kg   Cisár Matúš           ŠŠK Bratislava

+78 kg  Šoltýs Róbert       CMK Banská Bystrica           

 

U21 juniori kata :

             Kubovič Roman   ŠŠK Bratislava

 

Kadetky kumite :

-47 kg     Chovancová Alexandra  Kachi Nitra

-54 kg     Pillarová Viktória              KKK Košice

+54 kg    Baňasová Jaroslava        KKK Košice

 

Kata kadetky :

            Pipišková Lenka       ŠŠK Bratislava

         
Kadeti kumite :

-52 kg    Križma Matúš        Drap Partizánske           

-57 kg    Homola Matej          Farmex Nitra           

-63 kg    Kostolník Dávid       Katsudo Sabinov

-70 kg    Michálek Samuel    Kachi Nitra

+70 kg   Kabashi Illir           Farmex Nitra

          
Kadeti kata :

              Borecký Ján     KK Nové Zámky            

 

Juniorky kumite :

-48 kg    Mehmeti Marigona   KKK Košice
-53 kg    Nováková Eva         CVČ Žilina

-59 kg    Foldesiová Lenka     Farmex Nitra           

+59 kg   Schwartzová Zuzana   Union Košice            

 

Juniorky kata :

               Balciarová Dorota      KK Nové Zámky

 

Juniori kumite :

-55 kg     Kaleta Jakub       KK Stará Ľubovňa
-61 kg     Truska Samo       KK Stará Ľubovňa

-68 kg     Lieskovský Matúš  Rapid Bratislava

-76 kg     Vorobeľ Adam       KK Stará Ľubovňa          

+76 kg    -

 

Juniori kata :

               Fabián Peter      Goju Kai Prešov

 

 

Oficiálny Bulletin šamionátu:

  Bulletin I._7th World Junior-Cadet Championships & 2nd -21 Cup

 

 

Výkonný výbor SZK na základe návrhu Komisie štátnej reprezentácie schválil plán prípravy & širšiu nomináciu reprezentantov na nadchádzajúce sa Majstrovstvá sveta kadetov, juniorov a starších juniorov, ktoré sa uskutočnia 13.-16. októbra 2011 v Malajzii (Melaka).

 

Užšia nominácia reprezentantov:

 

Užšia nominácia reprezentantov_sústredenie BB

 

 

PLÁN PRÍPRAVY KADETOV, JUNIOROV a ST. JUNIOROV

( plán bude v prípade potreby doplnený a aktualizovaný )

 

16.10.2010        1.kolo Slovenský pohár Galanta
21.12.2010        2.kolo Slovenský pohár Košice
18.12.2010        Majstrovstvá Slovenska Nové Zámky
26.-27.02.2011 CEKL Harasutho Lodž

10.04.2011        Veľká cena Slovenska
11.06.2011        Európsky pohár mládeže Bratislava
06.2011             Kontrolné sústredenie - testy B.Bystrica
07.2011             Letné sústredenie
08.2011             Kontrolné sústredenie - testy B.Bystrica
09.2011             Grand Prix Croatia Rijeka
09.2011             CEKL Budapest Open Budapešť
10.2011             CEKL Czech Open Plzeň

 

!!!Každý pretekár počas sledovanej súťažnej sezóny musí štartovať vo vekovej kategórii, o ktorú sa mieni uchádzať na šampionát!!!

 

ŠIRŠIA NOINÁCIA REPREZENTANTOV - KADETOV, JUNIOROV a ST. JUNIOROV

 

U21 juniorky kumite :

 

-53 kg Botunová Barbora    Metropol Košice
           Kucová Ivana           Centrál Poprad
           Ťažká Dominika         CMK Banská Bystrica

 

-60 kg Suchánková Ingrid    Európa Trenčín
           Kotúčová Katarína     Union Košice
           Langošová Júlia         KKK Košice
           Tátošová Patrícia       Kachi Nitra

 

+60 kg Tatarová Dominika    CMK B. Bystrica
            Koribaničová Jana     TJ Slávia Humenné
            Bábiková Monika        Kachi Nitra
            Sabóová Tunde         Tayio Kolárovo
            Semaníková Veronika  Katsudo Sabinov


U21 juniorky kata :

           Liptáková Katarína  ŠŠK Bratislava
           Kvasnicová Laura    ŠŠK Bratislava
           Suchánková Ingrid  Európa Trenčín

 

U21 juniori kumite :

 

-68 kg Krajčovič Tomáš    Arkadia Galanta
           Kučerák Lukáš       CMK B. Bystrica
           Klima Michal           Union Košice
           Dobrotka Richard  CMK B. Bystrica
           Hozák Patrik          Iglow Spišská Nová Ves
           Dobiáš Dominik      Spartak Myjava
           Vigário Lukáš         Rapid Bratislava

 

-78 kg Cisár Matúš           ŠŠK Bratislava
           Lieskovský Adam   Rapid Bratislava
           Čuchran Matej       KKK Košice           

 

+78 kg Pupkay Tomáš      Monarch Bratislava
            Kaleta Gabriel       Union Košice
           Jenča Filip             Shihan Poprad
            Gonda Slavomír    Shihan Poprad
            Šoltýs Róbert       CMK B. Bystrica
            Lackovič Tomáš    Rapid Bratislava

 

U21 juniori kata :


            Kubovič Roman   ŠŠK Bratislava
            Touré Michal       Hanko Senica
            Molčan Michal     Kachi Nitra
            Soóky Peter       KK Nové Zámky
            Krupa Ivan         KK Miyagi Lučenec

 

Kadetky kumite :


-47 kg Chovancová Alexandra  Kachi Nitra
           Kucharová Dominika       KKK Košice
           Macejková Inna             Katsudo Sabinov
           Kadlečíková Veronika      Real Trenčín

-54 kg Pillarová Viktória            KKK Košice
           Petrasšková Lívia          Kumade Topoľčany
           Valentovičová Terézia   Rapid Bratislava
           Korímová Libuša            Kachi Nitra


+54 kg Baňasová Jaroslava   KKK Košice
            Kisimoniová Petra       Slovšport Trnava
            Sarková Katarína        TJ Metropol Košice


Kata kadetky :


            Pipišková Lenka       ŠŠK Bratislava
            Ovečková Alžbeta   Hanko Senica


Kadeti kumite :


-52 kg Remenár Matúš    Slovšport Trnava
           Križma Matúš        Drap Partizánske
           Musil Richard        Uniza Žilina

 

-57 kg Homola Matej          Farmex Nitra
           Vontszemu Nikolas  KK Tayio Kolárovo
           Meňuš Lukáš           Kachi Nitra
           Erdész Erik              Union Košice

 

-63 kg Jopek Matej            Katsudo Sabinov
            Maňovský Martin    KK Atlant Nitra
            Bíreš Andrej           CMK B. Bystrica
            Orlický Lukáš          Zanshin Cífer
            Kostolník Dávid       Katsudo Sabinov

 

-70 kg Michálek Samuel    Kachi Nitra
           Škvarek Miroslav   KK Trstená
           Michalec Kristián    ZZO Čadca
           Džačovský Matúš   Katsudo Sabinov

 

+70 kg Kabashi Illir           Farmex Nitra
            Procházka Matúš  ŠŠK Bratislava
            Daniel Michal         KK Iglow SNV
            Sčevlik Patrik         KK Detva


Kadeti kata :


            Borecký Ján     KK Nové Zámky
            Dávid Samuel   Kachi Nitra
            Meňuš Lukáš    Kachi Nitra

 

Juniorky kumite :


-48 kg Mehmeti Marigona   KKK Košice
           Nováková Eva         CVČ Žilina

-53 kg Zavatzká Daniela    Union Košice
           Chajdáková Silvia   Uniza Žilina
           Terenová Lenka      Dolný Kubín

 

-59 kg Foldesiová Lenka     Farmex Nitra
           Macková Michaela    Kumade Topoľčany

 

+59 kg Schwartzová Zuzana   Union Košice
            Oriabincová Simona     CMK B. Bystrica
            Kopúňová Miroslava     Ekonóm Trenčín
            Ďurišová Michaela        KK Žiar nad Hronom

 

Juniorky kata :


           Balciarová Dorota      KK Nové Zámky
           Ďurovcová Barbora   Rapid Bratislava
           Servilová Laura         Metropol Košice
           Koková Jana             TU Zvolen

 

Juniori kumite :


-55 kg Truska Samo       KK Stará Ľubovňa
           Olekšák Patrik     Centrál Poprad
           Kaleta Jakub       KK Stará Ľubovňa

           Forro Filip            Rapid Bratislava

-61 kg Garaj Michal        Kachi Nitra
           Šestina Michal     Union Košice
           Vajdiar Juraj        Dolný Kubín

 

-68 kg Lieskovský Matúš  Rapid Bratislava
           Palkovič Adam       Slovšport Trnava


-76 kg Meňuš Ľuboš        Kachi Nitra
           Vorobel Adam       KK Stará Ľubovňa
           Hočan Andrej       Uniza Žilina

 

+76 kg Njiaye Ismail       KK Union Košice
            Jurkovič Martin    KK Zvolen

 

Juniori kata :


            Bagita Richard   Tayio Kolárovo
            Rebro Marcel      Rapid Bratislava
            Nizner Michal      Rapid Bratislava
            Antal Martin        KK Revúca
            Fabián Peter      Goju Kai Prešov