KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

European Juniors & Cadets Karate Championshiops 2014

41th EUROPEAN JUNIOR & CADET KARATE CHAMPIONSHIPS

6th UNDER -21

7/9 Februar 2014 - Lisbon (Portugal)


Na šampionáte sa oficiálne prezentovalo 856 reprezentantov zo 46 krajín z celej Európy.

 

V konečnom hodnotení krajín, v počte medailí sa Slovensko umiestnilo na 5.mieste (2-1-4)

 

Medal_statistic

 

 

PRIEBEŽNÉ VÝSLEDKY NAŠICH REPREZENTANTOV:


1.miesto - EMA BRÁZDOVÁ - kata cadet female

1.miesto - REBEKA VIDOVÁ - kumite cadet female - 47 kg

2.miesto - MIRIAMA KOZMOVÁ - kumite cadet female - 54 kg

3.miesto - PETER FABIAN - kata male U21

3.miesto - S. DÁVID, D. JANKECH, L. MEŇUŠ - kata team junior male

3.miesto - LENKA FOLDESIOVÁ - kumite U21 female + 60 kg

3.miesto - ZUZANA SCHWARTZOVÁ - kumite U21 female - 53 kg

4.miesto - DOMINIK IMRICH - kumite cadet male - 52 kg

4.miesto - INA MACEJKOVÁ - kumite junior female - 48 kg

7.miesto - DANIEL HAVLÍČEK - kata cadet male

 

 

1.deň šampionátu:

 

2.deň šampionátu:

 

3.deň šampionátu:

 

 

 

 

Oficiálna stránka šampionátu:

http://euro2014.fnkp.pt/pages/359

 

Piatok, 7. Feb. 2014-Program: KADET+U21 kata female individual
- prvý deň šampionátu:


10.00-12.15 Eliminácie & Repasáže kata kadeti, kadetky, U21 ženy
KATA individual (cadet male) - štartujúcich, Daniel Havlíček: v 1.kole POR (E.Garcia) 3:2, 2.kolo ESP (Pereda) 0:5, Repasaž: 1.kolo GRE (Kogias) 5:0, 2.kolo FRA (Pons) 2:3, Daniel obsadil veľmi pekné 7.miesto Gratulujeme.

 

KATA individual (cadet female) - štartujúcich, Ema Brázdová: v 1.kolo BLR (Y.Korshun) 4:1, 2.kolo CZE (Augustinova) 4:1, 3.kolo GER (Richter) 4:1, semifinale SLO (Simoncic) 3:2, Vo finále porazila ESP (R.Roy Rubio) 3:2 EMA JE MAJSTERKA EURÓPY !!! GRATULUJEME...!!!

 

KATA individual (U21 female) - štartujúcich, Simona Matyásová: v 1.kole TUR (B.Kilic) 1:4, Repasáž: 1.kolo GER (O.Kittel) 1:4, Simona obsadila 9.miesto.

 

12.15 Eliminácie kumite kadeti -52, -57, -63 kg
-52 kg (kumite cadet male) - štartujúcich, Dominik Imrich: v 1.kole AUT (A.Deger) na vlajky 5:0, 2.kolo RUS (I.Pushkin) 0:7, Repasáž: 1.kolo POR (F.Barbosa) 2:0, 2.kolo súboj o 3.miesto FRA (G. Heinz) 0:2 , Dominik obsadil krásne 5.miesto Gratulujeme !!!

 

-57 kg (kumite cadet male) - štartujúcich, Denis Riedl: v 1.kole MKD (R.Ackovski) 3:1, v 2.kole prehral s ENG (M.Thorpe) 0:3
-63 kg (kumite cadet male) - štartujúcich, Roman Koreň: 1.kolo FREE, v 2.kole prehral s AZE (I.Mammadov) 1.2


13.30 Eliminácie kumite kadetky -47, -54, +54 kg
-47 kg (kumtie cadet female) - štartujúcich, Rebeka Vidová: 1.kolo free, v 2.kole POR (T.Silva) 5:0, 3.kolo TUR (M.Turgut) 0:0 na hantei 5:0, 4.kolo semifinále GER (M. Queck) 2:0 Vo finále porazila CRO (I.Grdenic) 1:0 REBEKA JE MAJSTERKA EURÓPY !!! GRATULUJEME...!!!

 

-54 kg (kumite cadet female) - štartujúcich, Miriama Kozmová: v 1.kole ENG (F.Hardcastle) 6:0, 2.kolo SRB (T.Zivic) 5:0, 3.kolo SWE (J.Nilson) 4:0, 4.kolo semifinále RUS (E.Lazareva) (1:1) na zástavky 4:1 Vo finále prehrala s HUN (A.BOUSSEBAA) 0:4 MIRKA JE VICEMAJSTERKA EURÓPY !!! GRATULUJEME...!!!

 

+54 kg (kumite cadet female) - štartujúcich, Hana Kuklová: v 1.kole NIR (V.Bushby) 5:0, 2.kolo DEN (N.Olsen) 1:0, v 3.kole prehrala s CRO (M.Barac) 0:7

 

14.45 Eliminácie kumite kadeti -70, +70 kg
-70 kg (kumite cadet male) - štartujúcich, Dominik Buday: 1.kolo free, v 2.kole prephral s ESP (F.Garcia) 1:3
+70 kg (kumite cadet male) - štartujúcich, Patrik Palušák: v 1.kole prehral s GER (V.Schwerdt) na hantei 2:3

 

15.30 Repasáže kumite kadetky a kadeti

17.00 Finále

 

Sobota, 8. Feb.2014-Program: JUNIOR+U21 kata individual
- druhý deň šampionátu:


10.00-12.15 Eliminácie & Repasáže kata juniori, kata juniorky, kata U21 muži
KATA individual (junior male) - štartujúcich, Samuel Dávid: v 1.kole prehral s FRA (K.Ngoan) 0:5

 

KATA individual (junior female) - štartujúcich, Alžbeta Ovečková: v 1.kole SUI (R.Oechslin) 5:0, v 2.kole prehrala s ITA (T.D_Onofrio) 2:3 Repasáž: v 1.kole prehrala s POR (R.Morgado) 2:3 Alžbetka obsadila pekné 9.miesto


KATA individual (U21junior male) - štartujúcich, Peter Fabian: v 1.kole MNE (D.Vukotic) 5:0, 2.kolo AUT (Ch.Erlenwein) 5:0, 3.kolo SLO (K.Plazar) 5:0, 4.kolo Semifinále RUS (M.Ksenofontov) 1:4. V súboji o 3.miesto porazil BEL (M.Rodriguez) 3:2  PEŤO MÁ BRONZ !!! GRATULUJEME...!!! 


13.15 Eliminácie kumite juniori -55, -61, -68 kg
-61 kg (kumite junior male) - štartujúcich, Matúš Remenár: 1.kolo FREE, v 2.kole prehral 0:1 s ARM (E.Minasyan)
-68 kg (kumite junior male) - štartujúcich, Matej Homola: 1.kolo FREE, v 2.kole vyhral 2:0 s DEN (J.Andersen), v 2.kole prehral 1:2 s MNE (A.Hodzic)


14.30 Eliminácie kumite juniorky -48, -53, -59 kg
-48 kg (kumite junior female) - štartujúcich, Ina Macejková: v 1.kole prehrala 0:5 s GRE (G.Xylikioti), v repasáži v 1.kole vyhrala 1:0 s BEL (Y.Farsi), v 2.kole vyhrala na vlajky za stavu 0:0 so SLO (L.Puscenik), v 3.kole v boji o bronzovú medailu prehrala 0:2 s HUN (N.Palkovits) a obsadila tak 4.miesto. GRATULUJEME...!!!


-53 kg (kumite junior female) - štartujúcich, Alexandra Chovancová: v 1.kole prehrala 0:4 s FRA (A.Brito), v repasáži v 1.kole prehrala s CRO 2:3 na vlajky za stavu 4:4.

-59 kg (kumite junior female) - štartujúcich, Viktoria Pillarová: 1.kolo FREE, v 2.kole vyhrala na vlajky s LAT (I.Dagile), v 3.kole prehrala 0:4 s DEN (D.Rothman)


15.45 Eliminácie kumite juniorky +59 kg, juniori -76, +76 kg
+59 kg (kumite junior female) - štartujúcich, Jaroslava Baňasová: v 1.kole vyhrala 1:0 s AUT (A.Korndon), v 2.kole prehrala 1:2 so SCO (H.Wood).
-76 kg (kumite junior male) - štartujúcich, Andrej Bíreš: v 1.kole vyhral na vlajky za stavu 1:1 so SRB (A.Tintor), v 2.kole vyhral 1:0 s CRO (E.Garibovic), v 3.kole prehral 1:4 s BLR (A.Kurhan)
+76 kg (kumite junior male) - štartujúcich, Dávid Kostolník: v 1.kole vyhral 3:0 so SLO (M.Boltar), v 2.kole vyhral 4:0 s ARM (G.Kalashyan), v 3.kole prehral 0:3 s GER (W.Terengin)


16.45 Repasáže kumite juniorky a juniori

18:00 Finále


Nedeľa, 9. Feb.2014-Program: JUNIOR U21(individual)+KATA TEAM
- tretí a posledný deň šampionátu:


10.00-11.00 Eliminácie & Repasáže kata TEAM juniori, juniorky

(kata team male) - S. Dávid, L. Meňuš, D. Jankech: v 1.kole s ENG 4:1, v 2.kole s MNE 5:0, v 3.kole v semifinále prehrali s TUR 0:5, V súboji o 3.miesto porazili CRO 5:0 a získali pre Slovensko ďalšiu medajlu. KATA TEAM JUNIORI MAJÚ BRONZ !!!

 

(kata team female) - E. Brázdová, Ľ. Báčiková, N. Merašická: v 1.kole prehrali s CRO 2:3


11.00 Eliminácie kumite U21 -53, -60, +60 kg
-53 kg (kumite U21 female) - štartujúcich, Zuzana Schwartzová: 1.kolo FREE, v 2.kole prehrala 0:3 s LUX (J.Warling).V repasáži v 1.kole vyhrala 8:3 so SCO (A.Connell), v 2.kole v súboji o 3.miesto porazila ITA 3:2 a vybojovala ďalšiu medajlu pre Slovensko. ZUZKA MÁ BRONZ...!!! GRATULUJEME...!!!


-60 kg (kumite U21 female) - štartujúcich, Veronika Semaníková: v 1.kole prehrala 0:4 s TUR (H.Saruhan)

 

+60 kg (kumite U21 female) - štartujúcich Lenka Foldesiová: v 1.kole vyhrala 2:0 s AUT (N.Reiter), v 2.kole vyhrala 10:1 s KMD (D.Todorova), v 3.kole prehrala na vlajky 1:4 za stavu 1:1 s ITA (CH.Zuanon). V repasáži v 1.kole vyhrala 3:1 s ESP (M.A.Diepa), v 2.kole v súboji o 3.miesto porazila BIH 2:1 a získala ďalšiu medajlu pre Slovensko. LENKA MÁ BRONZ...!!! GRATULUJEME...!!!


12.00 Eliminácie kumite juniori -68, -78, +78 kg
-78 kg (kumite U21 male) - štartujúcich, Matúš Lieskovský: 1.kolo FREE, v 2.kole vyhral 3:1 s LAT (J.Murmanis), v 2.kole prehral 2:3 s ITA (E.Sarnataro)
+78 kg (kumite U21 male) - štartujúcich, Filip Glatz: v 1.kole vyhral na vlajky 5:0 za stavu 3:3 s NOR (A.Slettevold), v 2.kole prehral 0:8 s HUN (D.Molnar)

 

13.15 Repasáže kumite U21 male, female

14.30 Finále

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nominácia reprezentantov na Majstrovstvá Európy kadetov, juniorov, U21 v Portugalsku 2014

 

U21 juniorky kumite :

-53 kg  Schwartzová Zuzana - Union Košice

-60 kg  Semaníková Veronika - Katsudo Sabinov

+60 kg Foldesiová Lenka - CMK Banská Bystrica


U21 juniorky kata :

Matyásová Simona - Rapid Bratislava

 

U21 juniori kumite :

-78 kg  Lieskovský Matúš - Rapid Bratislava

+78 kg Glatz Filip - Shihan Poprad

 

U21 juniori kata :

Fabián Peter - Goju Kai Prešov


Kadetky kumite :

-47 kg  Vidová Rebeka - Farmex Nitra

-54 kg  Kozmová Miriama - Farmex Nitra

+54 kg Kuklová Hana - Kachi Nitra


Kadetky kata :

Brázdová Ema - ŠŠK Prievidza

 

Kadetky/Juniorky družstvo kata :

Brázdová E., Merašická N., Báčiková Ľ. - ŠŠK Prievidza

 

Kadeti/Juniori družstvo kata:

Dávid S., Jankech D., Meňuš L. - Kachi Nitra

 

Kadeti kumite :

-52 kg  Imrich Dominik - Iglow Spišská n/Ves

-57 kg  Riedl Denis - CMK Banská Bystrica

-63 kg  Koreň Roman - CMK Banská Bystrica

-70 kg  Buday Dominik - Drap Partizánske

+70 kg Palušák Patrik - Union Košice


Kadeti kata :

Havlíček Daniel - Rapid Bratislava


Juniorky kumite :

-48 kg  Macejková Ina - Katsudo Sabinov
-53 kg  Chovancová Alexandra - indiv.člen

-59 kg  Pillárová Viktória - KKK Košice

+59 kg Baňasová Jaroslava - KKK Košice


Juniorky kata :

Ovečková Alžbeta - Hanko Senica

 

Juniori kumite :

-61 kg  Remenár Matúš - Slovšport Trnava

-68 kg  Homola Matej - Farmex Nitra

-76 kg  Bíreš Andrej - CMK Banská Bystrica

+76 kg Kostolník Dávid - CMK Banská Bystrica

 

Juniori kata :

Dávid Samuel - Kachi Nitra

 

 

Bodové hodnotenie reprezentantov na ME Lisabon 2014 (7.-9.2.2014)

 

Kata male

Kata female

Kumite cadet male

Kumite cadet female

Kumite junior male

Kumite junior female

Kumite U21 male

Kumite U21 female

 

V bodových tabuľkách sa body označené šedou farbou zohľadnia v prípade potreby.

 

Komisia štátnej reprezentácie schválila plán prípravy na nadchádzajúce Majstrovstvá Európy kadetov, juniorov a starších juniorov, ktoré sa uskutočnia 2/2014 v Lisabone (Portugalsko).

 

 

 

PLÁN PRÍPRAVY KADETOV, JUNIOROV a ST. JUNIOROV


(plán môže byť doplnený, alebo modifikovaný na základe rozhodnutia KŠR)

14.-15.9.2013    Budapest Open Budapešť - cadet, junior, U21 (bodovanie bude v prípade potreby zohľadnené)
21.-22.9.2013    Karate1 Premier League - German Open - U21 (bodovanie bude v prípade potreby zohľadnené)
28.-29.9.2013    Euro Grand Prix Pilsen - cadet, junior (bodovanie bude v prípade potreby zohľadnené)
05.-06.10.2013  Grand Prix Croatia Rijeka - cadet, junior (bodovanie bude v prípade potreby zohľadnené)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
12.10.2013        1.kolo Slovenský pohár - cadet, junior, U21
18.-20.10.2013  Reprezentačné sústredenie - cadet, junior, U21
7.-10.11.2013    Majstrovstvá sveta - cadet, junior, U21
23.11.2013        2.kolo Slovenský pohár - cadet, junior, U21

30.-1.12.2013    Karate1 Premier League - Salzburg - U21
7.12.2013          Majstrovstvá Slovenska - cadet, junior, U21
2.-5.1.2014        Reprezentačné sústredenie - cadet, junior, U21
10.-12.1.2014    Karate1 Premier League - Paríž - U21

18.-19.1.2014    Grand Prix Croatia - Samobor - cadet, junior, U21

Poznámky pri súťažíiach určujú, pre ktoré vekové kategórie sú turnaje sledované v príprave na Majstrovstvá Europy v Portugalsku 2014.


!!!Každý pretekár počas sledovanej súťažnej sezóny musí štartovať vo vekovej kategórii, o ktorú sa mieni uchádzať na šampionát!!!