KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

MS kadetov, juniorov, U21 - Guadalajara (Spain) 2013

8th WORLD JUNIOR & CADET KARATE CHAMPIONSHIPS

3nd UNDER -21 WKF CUP

7/10 November 2013 - Guadalajara (Spain)


Na šampionáte sa oficiálne prezentovalo 1390 reprezentantov zo 101 krajín celého sveta.

 

Slovenko obsadilo v počte bodov podľa získaných medailí 17. miesto zo 101 zúčastnených krajín.

GRATULUJEME !!!

 

Priebežné výsledky našich reprezentantov:

 

2. miesto - Dorota BALCIAROVÁ          - Kata female U21

3. miesto - Dominika TATÁROVÁ          - Kumite female U21 +60 kg

3. miesto - Ingrida SUCHÁNKOVÁ         - Kumite female U21 -60 kg

4. miesto - Peter FABIÁN                      - Kata male U21

4. miesto - ALEXANDRA CHOVANCOVÁ  - Kumite female junior-53 kg

7. miesto - REBEKA VIDOVÁ                  - Kumite female cadet -47 kg

 

 

Oficiálna stránka šampionátu:

 

http://www.karateguadalajara2013.com/

http://wkf.net/

 

Štvrtok, 7. november 2013 - Program: UNDER 21 (individual)

- prvý deň šampionátu

 

09:00 - 11:15 Eliminations & Repechages (Individual) Kata

Kata male U21 - 47 štartujúcich : PETER FABIAN : 1.kolo free, v 2.kole vyhral 3:2 s ESP (Lopez B.), v 3.kole vyhral 4:1 s RUS (Ksenofontov M.), v 4. kole vyhral 3:2 so SRB (Chemlal S.), v 5.kole v boji o postup do finále prehral 0:5 s FRA (Montarello E.). V repasáži, v boji o bronzovú medailu prehral 0:5 s VEN ( Martinez J.) a obsadil tak 4.miesto. GRATULUJEME !!!

 

kata female U21 - 41 štartujúcich : DOROTA BALCIAROVÁ : V 1.kole vyhrala 5:0 s FIN (Manty N.), v 2.kole vyhrala 5:0 s BLR (Smaliakova A.), v 3.kole vyhrala 4:1 s EGY (Roshdy S.), v 4.kole vyhrala 5:0 s BRA (Aguiar C.), v 5.kole v boji o postup do finále vyhrala 4:1 s PER (Aranda I.). Vo finále nastúpila proti reprezentantke z Japonska (Shimizu K.), s ktorou prehrala 0:5 a obsadila tak 2.miesto. GRATULUJEME !!!


11:15 - 13:35 Eliminations & Repechages Male ( -78 kg ), Female (-53 kg)

-78 kg (male) - 60 štartujúcich MATÚŠ LIESKOVSKÝ : v 1.kole prehral 4:5 s POL (Boguszewski M.)

-53 kg (female) - 43 štartujúcich ZUZANA SCHWARTZOVÁ : v 1.kole prehrala 1:6 s TUR (Yilmaz A.)


13:15 - 14:45 Eliminations & Repechages Female (-60, +60 kg), Male (+78 kg)

-60 kg (female) - 44 štartujúcich INGRIDA SUCHÁNKOVÁ : V 1.kole vyhrala 2:1 s RUS (Golubeva E.), v 2.kole vyhrala 8:0 s RSA (Daubinet B.), v 3.kole prehrala 1:2 s TPE (Wen T.). V repasáži v 1.kole vyhrala 5:0 na vlajky s UKR (Melnyk H.), v 2.kole vyhrala 7:0 s MEX (Padilla G.J.), v 3.kole v boji o bronzovú medailu vyhrala 3:2 so SUI (Quirici E.) a obsadila tak 3.miesto. GRATULUJEME !!!

 

+60 kg (female) - 43 štartujúcich DOMINIKA TATÁROVÁ : v 1.kole vyhrala 4:0 s AUS (Brokenbow M.), v 2.kole vyhrala 3:2 s NOR (Andersen L.), v 3.kole vyhrala 4:0 s AUT (Reiter N.), v 4.kole prehrala 0:4 s EGY (Lofty G.). V repasáži v 1.kole vyhrala 2.0 s RUS (Zaytseva I.), v 2.kole v boji o bronzovú medailu vyhrala 1:0 s BEL (Pradelli L.) a obsadila tak 3.miesto. GRATULUJEME !!!

 

+78 KG (male) - 52 štartujúcich ROBERT ŠOLTÝS : 1.kolo free, v 2.kole vyhral 3:2 s KSA (Nantumi I.), v 3.kole prehral s ALG (Nassim T.)

 

Piatok, 8. november 2013 - Program: JUNIOR (individual)

- druhý deň šampionátu


10:00 - 12:30 Eliminations & Repechages (Individual) Kata

kata male junior - 51 štartujúcich SAMUEL DÁVID : v 1.kole free, v 2.kole prehral 0:5 so SRB (Simic J)

kata female junior - 39 štartujúcich ALŽBETA OVEČKOVÁ : v 1.kole free, v 2.kole prehrala 2:3 s GER (Graf S.)

 

12:30 - 14:30 Eliminations & Repechages Male Kumite (-61 kg), Female (-48 kg)

-61 kg (male) - 58 štartujúcich MATÚŠ REMENÁR : v 1.kole vyhral 3:1 s TWA (Ruengsri M.), v 2.kole prehral 0:4 s EGY (Farouk A.).

-48 kg (female) - 36 štartujúcich INA MACEJKOVÁ : v 1.kole free, v 2.kole prehrala 0:8 s JPN (Miyawara M.). V repasáži v 1.kole prehrala 0:8 s EGY (Sayed R.)


14:30 - 16:30 Eliminations & Repechages Female Kumite (-53 kg), Male (-68 kg, -76 kg)

-53 kg (female) - 40 štartujúcich ALEXANDRA CHOVANCOVÁ : v 1.kole vyhrala 1:0 s TRE (Kao H.), v 2.kole vyhrala 4:1 s UKR (Miastkovska A.), v 3.kole prehrala 0:3 s EGY (Elsayed M.). V repasáži v 1.kole vyhrala s IRI (Tarazpour Z.), v 2.kole vyhrala 6:0 s BIH (Crgnoglavac D.), v 3.kole v boji o bronzovú medailu prehrala na vylúčenie za hansoku a obsadila 4.miesto. GRATULUJEME !!!

 

-68 kg (male) - 56 štartujúcich MATEJ HOMOLA : v 1.kole prehral 3:8 s ARG (Navarro G.)

-76 kg (male) - 50 štartujúcich ANDREJ BÍREŠ : v 1.kole vyhral 8:0 s NZL (Anacan A.), v 2.kole vyhral 8:0 s ENG (Pickering J.), v 3.kole prehral na vlajky s IRI (Behboud A.)

 

Sobota, 9. november 2013 - Program: JUNIOR & CADET (individual)

- tretí deň šampionátu


10:00 - 12:15 Eliminations & Repechages Cadet Kata Male & Female

kata male cadet - 45 štartujúcich DANIEL HAVLÍČEK : v 1.kole vyhral 5:0 s ENG (Nasim N.), v 2.kole vyhral 5:0 s CZE (Tamborlani M.), v 3.kole prehral 1:4 s BEL (Davoine A.)

kata female cadet - 38 štartujúcich EMA BRÁZDOVÁ : v 1.kole free, v 2.kole vyhrala s GER (Richter M.), v 3.kole prehrala 2:3 s USA (Robinson J.). V repasáži v 1.kole prehrala 0:5 s TUR (Atak D.)

 

12:15 - 13:45 Eliminations & Repechages Junior Female (-59, +59 Kg), Male (+76 kg)

-59 kg (female) - 46 štartujúcich VIKTORIA PILLAROVA : v 1.kole free, v 2.kole vyhrala 6:1 s FIN (Kauppinen T.), v 3.kole prehrala 0:5 so SRB (Prekovic J.)

+59 kg (female) - 37 štartujúcich JAROSLAVA BAŇASOVÁ : v 1.kole free, v 2.kole vyhrala 4:1 s AUS (Loffel R.), v 2.kole prehrala 0:1 s VEN (Cuervo M.)

+76 kg (male) - 46 štartujúcich ILIR KABASHI : v 1.kole free, v 2.kole vyhral 8:0 s ALG (Anis S.), v 3.kole prehral 1:2 s IRI (Teimouri K.)

 

13:45 - 15:15 Eliminations & Repechages Cadet Male (-52, -57 Kg), Female (-47 kg)

-52 kg (male) - 45 štartujúcich DOMINIK IMRICH : v 1.kole free, v 2.kole prehral 0:1 s EST (Rodionov D.)

-57 kg (male) - 45 štartujúcich MILAN LAUROV : v 1.kole free, v 2.kole prehral 0:3 so SCO (Rush D.)

 

-47 kg (female) - 33 štartujúcich REBEKA VIDOVÁ : v 1.kole free, v 2.kole prehrala 1:4 s TUR (Unlusoy H.). V repasáži v 1.kole vyhrala 6:0 s IRI (Ghasemi N.), v 2.kole prehrala 1:2 s JPN (Kobayashi N.) a obsadila 7.miesto. GRATULUJEME !!!

 

Nedeľa, 10. november 2013 - Program: CADET (individual) & JUNIOR TEAM

- posledný deň šampionátu

 

10:00 - 11:30 Eliminations & Repechages Kata Team Female

kata team female - 16 štartujúcich (BRÁZDOVA E., MERAŠICKÁ N., BÁČIKOVÁ Ľ.) : v 1.kole prehrali 0:5 s GRE.


11:30 - 13:00 Eliminations & Repechages Cadet Male (-63, -70 Kg), Female (-54 kg)

-63 kg (male) - 46 štartujúcich ĽUBOŠ DŽAČOVSKÝ : v 1.kole vyhral 6:0 s ARM (Wawnazaryan G.), v 2.kole prehral s KUW (Aldousari S.)

-70 kg (male) - 37 štartujúcich DOMINIK BUDAY : v 1.kole free, v 2.kole prehral 0:8 s TUR (Korkmaz A.)

-54 kg (female) -  41 štartujúcich MIRIAMA KOZMOVÁ : v 1.kole free, v 2.kole vyhrala 10:0 s COL (Guevara I.), v 3.kole vyhrala 9:0 s CRO (Vretenar A.), v 4.kole prehrala 0:8 na hansoku s DEN (Alberg C.)

 

13:00 - 14:15 Eliminations & Repechages Cadet Male (+70 ), Female (+54 Kg)

+70 kg (male) - 34 štartujúcich ATTILA JÓBA : v 1.kole free, v 2.kole vyhral 2:0 s CZE (Jahelka M.), v 3.kole prehral 1:2 s AUT (Vidovic D.)

+54 kg (female) - 37 štartujúcich HANA KUKLOVÁ: v 1.kole free, v 2.kole prehrala 2:6 s JPN (Takeda Y.)

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nominácia reprezentantov na Majstrovstvá sveta dorast, junior, U21 Guadalajara - Španielsko (7.-10.11.2013)


U21 juniorky kumite :

-53 kg  Schwartzová Zuzana - Union Košice

-60 kg  Suchánková Ingrid - Rapid Bratislava

+60 kg Tatárová Dominika - CMK Banská Bystrica


U21 juniorky kata :

Balciarová Dorota - KK Nové Zámky

 

U21 juniori kumite :

-78 kg  Lieskovský Matúš - Rapid Bratislava

+78 kg Šotlýs Robert - CMK Banská Bystrica

 

U21 juniori kata :

Fabián Peter - Goju Kai Prešov


Kadetky kumite :

-47 kg  Vidová Rebeka - Farmex Nitra

-54 kg  Kozmová Miriama - Farmex Nitra

+54 kg Kuklová Hana - Kachi Nitra


Kadetky kata :

Brázdová Ema - ŠŠK Prievidza

 

Kadetky družstvo kata :

Brázdová E., Merašická N., Báčiková Ľ. - ŠŠK Prievidza

 

Kadeti kumite :

-52 kg  Imrich Dominik - Iglow Spišská n/Ves

-57 kg  Laurov Milan - MŚK Žiar n/Hronom

-63 kg  Džačovský Ľuboš - Katsudo Sabinov

-70 kg  Buday Dominik - Drap Partizánske

+70 kg Jóba Attila - Taiyo Kolárovo


Kadeti kata :

Havlíček Daniel - Rapid Bratislava


Juniorky kumite :

-48 kg  Macejková Ina - Katsudo Sabinov
-53 kg  Chovancová Alexandra - indiv.člen

-59 kg  Pillárová Viktória - KKK Košice

+59 kg Baňasová Jaroslava - KKK Košice


Juniorky kata :

Ovečková Alžbeta - Hanko Senica

 

Juniori kumite :

-61 kg  Remenár Matúš - Slovšport Trnava

-68 kg  Homola Matej - Farmex Nitra

-76 kg  Bíreš Andrej - CMK Banská Bystrica

+76 kg Kabashi Ilir - Farmex Nitra

 

Juniori kata :

Dávid Samuel - Kachi Nitra


 

Bodové hodnotenie reprezentantov na MS Španielsko (Guadalajara 7.-10.11.2013)

 

Kata male

Kata female

Kumite cadet male

Kumite cadet female

Kumite junior male

Kumite junior female

Kumite U21 male

Kumite U21 female



PLÁN PRÍPRAVY KADETOV, JUNIOROV a ST. JUNIOROV

 

(plán môže byť doplnený, alebo modifikovaný na základe rozhodnutia KŠR)


14.04.2013       Veľká cena Slovenska - cadet, junior, U21
08.06.2013       16th Veľká cena mládeže - cadet, junior
22.-23.6.2013   Austrian junior open - cadet, junior, U21
28.8.-1.9.2013  Reprezentačné sústredenie - cadet, junior, U21
14.-15.9.2013   Budapest Open Budapešť - cadet, junior, U21

21.-22.9.2013   Karate1 Premier League - German Open - U21

28.-29.9.2013   Euro Grand Prix Pilsen - cadet, junior

05.-06.10.2013 Grand Prix Croatia Rijeka - cadet, junior
12.10.2013       1.kolo Slovenský pohár - cadet, junior, U21

12.-13.10.2013 Karate1 World Cup - Ateny - U21 !!! ZRUŠENÉ WKF !!!
18.-20.10.2013 Reprezentačné sústredenie - cadet, junior, U21


Poznámky pri súťažíiach určujú, pre ktoré vekové kategórie sú turnaje sledované v príprave na Majstrovstvá sveta v Španielsku 2013.


!!!Každý pretekár počas sledovanej súťažnej sezóny musí štartovať vo vekovej kategórii, o ktorú sa mieni uchádzať na šampionát!!!

 

Bulletin turnaja


Oficiálna stránka šampionátu:


http://www.karateguadalajara2013.com/