Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

European Masters Game - Nice - France

V dňoch 1.10. - 11.10.  sa vo francúzskom meste Nice konali 3rd EUROPEAN MASTERS GAME. Medzi zaradenými 27 športami malo miesto aj KARATE, kde súťaže prebiehali od 1.10. - 2.10.2015.

V roku 2015 dostalo od International Masters Games Association (IMGA) a International Olympic Committee honor usporiadať v poradí už tretie European Measter Games prímorské letovisko NICE vo Francúzsku.  Na tomto podujatí bolo zaradených 27 športov reprezentujúcich 27 medzinárodných federácií. Pravidelne sa týchto podujatí zúčastňuje viac ako 10,000 seniorských športovcov z celého sveta.

V rámci KARATE sa predstavilo 248 pretekárov z 19 krajín Európy.

Turnaja sa individuálne zúčastnili a našu krajinu reprezentovali Kristína Macková (kata) a Jaroslav Javorský (kumite) a dosiahli vynikajúce výsledky:

K.Macková - kata ženy + 35 r.  (V  kategórii  štartovalo 10 pretekárok)

V 1.kole free, v 2.kole vyhrala 5:0 s ITA (T.Luisa), v 3.kole vyhrala 5:0 s úradujúcou majsterkou sveta z Torína 2013 z ITA (R.Nuzzo) a postúpila tak do finále. Vo večernom finále vyhrala 5:0 nad reprezentantkou FRA (S.Migdalski) a obsadila tak 1. miesto. GRATULUJEME !!!

J.Javorský - kumite muži + 45 r. -75 kg (V kategórii štartovalo 20 pretekárov)

V 1.kole vyhral 6:4 s ITA (A.Ligios), v 2.kole vyhral s reprezentantom ITA pred časovm limitom 8:0, v 3.kole vyhral 4:1 s FRA (F.Aubri) a postúpil tak do finále. Vo večernom finále vyhral 4:1 na vlajky za stravu 2:2 nad reprezentantom FIN  (K.Koski) a obsadil tak 1. miesto. GRATULUJEME !!!