0903 692 095

Výsledky z ME kadetov, juniorov, U21 2018

Majstrovstvá Európy kadetov, juniorov, U21 2018

Sochi (Rusko)

Turnaja sa zúčastnilo 956 pretekárov zo 44 európskych krajín. Slovensko s medailovou bilanciou 1-2-3 skončilo v olympijskom hodnotení krajín na celkovom 7. mieste.

1. miesto - Adi Gyurík - kumite juniori -76 kg

2. miesto - Tomáš Kosa - kumite juniori +76 kg

2. miesto - Michaela Čukanová - kata kadetky

3. miesto - Julian Enrik Smoliga - kata muži U21

3. miesto - Ema Brázdová - kata ženy U21

3. miesto - Zoja Zimnikovalová - kumite kadetky -54 kg

4. miesto - kata team cadet-junior female - Nell Droppová, Simona Pištová, Jana Vaňušániková

(24 pretekárov v kategórii)

1. kolo free, 2. kolo porazila ADZIC JOSIPA (BOSNIA AND HERZEGOVINA,BIH) 5:0, 3. kolo porazila YILMAZ AYSE (TURKEY,TUR) 4:1, v semifinále porazila FERNANDES NATACHA (PORTUGAL,POR) 4:1. Vo finále prehrala 0:5 s GALASSI MATILDE (ITALY,ITA). Miška sa stala VICEMAJSTERKOU EURÓPY!!!

Kata kadet male - Adam Štelcl

(29 pretekárov v kategórii)

1. kolo porazil MASAR VIT (CZECH REPUPLIC,CZE) 3:2, 2. kolo porazil SAROKIN IVAN (BELARUS,BLR) 3:2, 3. kolo prehral s HARRISON JAMES (ENGLAND,ENG) 1:4. Angličan prehral v semifinále s Turkom a Adam stratil šancu na repasáž.

Kata junior female - Jana Vaňušániková

(22 pretekárov v kategórii)

1. kolo porazila AMATO CAROLINA (ITALY,ITA) 4:1, 2. kolo prehrala s BODINGTON CELMA SILVANA (SPAIN,ESP) 0:5. V repasáži 1. kolo porazila WINSTEL LOUISA (GERMANY,GER) 5:0, v boji o tretie miesto prehrala s domácou pretekárkou SHCHERBINA ANNA (RUSSIAN FEDERATION,RUS) 2:3 a obsadila tak 5. miesto.

Kata junior male - Pavol Szolár

(30 pretekárov v kategórii)

1. kolo porazil VIRTANEN SAKU (FINLAND,FIN) 5:0, 2. kolo prehral s BARRECA MIRKO (ITALY,ITA) 1:4. V repasáži porazil BUEHLER FABIO (GERMANY,GER) 5:0, v 2. kole prehral s RUIZ TORRE MARTIN (SPAIN,ESP) 1:4 a obsadil tak 7. miesto.

Kata U21 female - Ema Brázdová

(27 pretekárov v kategórii)

1. kolo porazila SHALA VLERONA (Kosovo Karate Federation,KOS) 5:0, 2. kolo porazila AUGUSTINOVA ZUZANA (CZECH REPUPLIC,CZE) 3:2, 3. kolo porazila MARIC JOVANA (MONTENEGRO,MNE) 5:0, v semifinále prehrala s RODRIGUEZ ENCABO LIDIA (SPAIN,ESP) 1:4. V boji o tretie miesto porazila MANTY BESS (FINLAND,FIN) 5:0 a získala bronzovú medailu.

Kata U21 male - Julian Enrik Smoliga

(31 pretekárov v kategórii)

1. kolo porazil COHEN DANIEL HAI (ISRAEL,ISR) 5:0, 2. kolo porazil TELLOCKE MORRIS (GERMANY,GER) 4:1, 3. kolo porazil ARKHIPENKA RENAT (BELARUS,BLR) 5:0. V semifinále prehral s SIMIC JOVAN (SERBIA,SRB) 2:3. V boji o tretie miesto porazil SZCZYPKOWSKI MAKSYMILIAN (POLAND,POL) 4:1 a získal tak bronzovú medailu.

Kumite kadet male -52 kg - Andrej Tvrdoň

1. kolo porazil BORBAS BOTOND (HUNGARY,HUN) 2:0, 2. kolo prehral s PETKOV IVAN (BULGARIA,BUL) 0:5

Kumite kadet male -57 kg - Jakub Štetina

(33 pretekárov v kategórii)

1. kolo prehral s HUDALES TOMAZ (SLOVENIA,SLO) 4:5.

Kumite kadet male -63 kg - Aris Nikolas Čela

(32 pretekárov v kategórii)

1. kolo prehral s STOJANOVSKI HRISTIJAN (FYR of Macedonia,MKD) 0:2.

Kumite kadet male -70 kg - Maroš Janovčík

1. kolo porazil ANISIMOV DANYIL (BELGIUM,BEL) 2:0, 2. kolo prehral s HAIKO MIKITA (BELARUS,BLR) 1:2.

Kumite kadet male +70 kg - Karol Gama

(28 pretekárov v kategórii)

1. kolo prehral s PORTOCHESE SALVATORE ANTONIO (ITALY,ITA) 0:4.

Kumite kadet female -47 kg - Kristína Šimčíková

1. kolo porazila SOBALEVA STAFANIYA (BELARUS,BLR) 3:0, 2. kolo prehrala s BARROS LEA (PORTUGAL,POR) 2:5.

Kumite kadet female -54 kg - Zoja Zimnikovalová

1. kolo porazila DOSOGNE CELIA (BELGIUM,BEL) 2:0, 2. kolo porazila PRAKHARENKA HANNA (BELARUS,BLR) 3:0, 3. kolo porazila BUGUR SEDEN (GERMANY,GER) 1:0. V semifinále prehrala s PENDOLI AURORA (ITALY,ITA) 0:4. V boji o tretie miesto porazila ROSENLIND MATILDA (SWEDEN,SWE) 1:0 a získala bronzovú medailu.

Kumite kadet female +54 kg - Sára Krivdová

(35 pretekárov v kategórii)

1. kolo prehrala s BROGNON EVA (BELGIUM,BEL) 0:2.

2. deň šampionátu:

Kata team cadet and junior female - Nell Droppová, Simona Pištová, Jana Vaňušániková

(13 tímov v kategórii)

1. kolo porazili NEDERLANDS (CICEK, NUESINK, WESTERING VAN) (NEDERLANDS,NED) 4:1, 2. kolo prehrali so SPAIN (BODINGTON CELMA, GARCIA CAPITAN, MURILLO CABELLO) (SPAIN,ESP) 0:5. V boji o tretie miesto prehrali s GREECE (NIKA, PEPPA, ZERVOU) (GREECE,GRE) a obsadili tak 4. miesto.

Kata team cadet and junior male - Roman Hrčka, Matej Rebro, Richard Šlehofer

(14 tímov v kategórii)

1. kolo prehrali s HUNGARY (CSICSAY, FORGACS, MERO) (HUNGARY,HUN) 1:4.

Kumite junior male -61 kg - Mimolat Bagaev

(34 pretekárov v kategórii)

1. kolo prehral s VESELI FAHIK (FYR of Macedonia,MKD) za stavu 0:0. v repasáži porazil VANACORE ALESSIO (SWITZERLAND,SUI) 3:1, v 2. kole repasáže prehral s MORENO JIMENEZ ALBERTO (SPAIN,ESP) 0:1 a obsadil tak 7. miesto.

Kumite junior male -68 kg - Dávid Maroši

1. kolo porazil MAMMADOV MAHAMMAD (AZERBAIJAN,AZE) 3:1, 2. kolo prehral s CIRIC JOVAN (SERBIA,SRB) 0:1. Srb prehral v semifinále s MNE.

Kumite junior male -76 kg - Adi Gyurík

1. kolo porazil LARSEN MADS VIBERG (DENMARK,DEN) 4:2, 2. kolo porazil SACHKOUSKI HLEB (BELARUS,BLR) 5:0, 3. kolo porazil NESTOROVSKI FILIP (FYR of Macedonia,MKD) za stavu 0:0, v semifinále porazil BULUT ENES (TURKEY,TUR) 2:0. Vo finále porazil CREAN SEAN MC CARTHY (IRELAND,IRL) 3:0 a stal druhý krát po sebe Majstrom Európy!!!

Kumite junior male +76 kg - Tomáš Kósa

1. kolo porazil HUREYEU ALIAKSEI (BELARUS,BLR) 1:0, 2. kolo porazil DZAFERI KRENAR (FYR of Macedonia,MKD) 2:0, 3. kolo porazil DIANTETE WILIAM (BELGIUM,BEL) za stav 0:0, v semifinále porazil ANTONOV ANDREI (RUSSIAN FEDERATION,RUS) 4:3. Vo finále prehral s FERRARA CHRISTIAN (ITALY,ITA) 0:4 a stal sa tak Vicemajstrom Európy!!!

Kumite junior female -48 kg - Natália Rajčanová

(17 pretekárov v kategórii)

1. kolo prehrala s KOZERENKO KRISTINA (RUSSIAN FEDERATION,RUS) 0:4. V repasáži porazila PELIA PRITI (GERMANY,GER) za stavu 0:0, v boji o tretie miesto prehrala s AGUS ASIA (ITALY,ITA) 1:4 a obsadila tak 4. miesto.

Kumite junior female -53 kg - Dominika Bogárová

1. kolo prehrala s BRUNORI VERONICA (ITALY,ITA) za stavu 0:0.

Kumite junior female -59 kg - Sarah Hrnková

1. kolo prehral s ASABASHVILI SALOME (GEORGIA,GEO) 1:5.

Kumite junior female +59 kg - Nina Jelžová

1. kolo porazila BODEI PAMELA (ITALY,ITA) 2:0, 2. kolo HIRT ANNA (SWITZERLAND,SUI) 3:0, 3. kolo porazila GIL ALVAREZ ADRIANA (SPAIN,ESP) 5:4. V semifinále prehrala s KYDONAKI KYRIAKI (GREECE,GRE) 1:3. V boji o tretie miesto prehrala s BECIROVIC SADEA (CROATIA,CRO) 2:0 a obsadila tak 4. miesto.

3. deň šampionátu:

Kumite U21 female -50 kg - Dominika Veisová

(23 pretekárov v kategórii)

1. kolo porazila UNLUSOY HUMEYRA BEYZA (TURKEY,TUR) 5:2, 2. kolo porazila SUSAC KATARINA (BOSNIA AND HERZEGOVINA,BIH) 4:1, 3. kolo porazila CRHONKOVA ADRIANA (CZECH REPUPLIC,CZE) 3:0. V semifinále prehrala s BOURCOIS AURORE (FRANCE,FRA) 0:3. V boji  tretie miesto prehrala s SOKK ANNA (ESTONIA,EST) 0:6 a obsadila tak 5. miesto.

Kumite U21 female -55 kg - Lenka Ťažká

1. kolo porazila SHARYKHINA IRINA (BELARUS,BLR) 1:0, 2. kolo prehrala s SCHAERER MAYA (SWITZERLAND,SUI) 0:4. V repasáži prehrala s HOFFMANN LAURA (LUXEMBOURG,LUX) 0:1 a obsadila tak 9. miesto.

Kumite U21 female -61 kg - Hana Kuklová

(26 pretekárov v kategórii)

1. kolo prehrala s LELIS MARIANA (PORTUGAL,POR) 0:2.

Kumite U21 female -68 kg - Diana Juráková

(25 pretekárov v kategórii)

1. kolo prehrala s TURMANIDZE TAMARI (GEORGIA,GEO) 1:2.

Kumite U21 male -60 kg - Dominik Imrich

1. kolo prehral s BOUCHAHROUF YASSINE (BELGIUM,BEL) 1:2.

Kumite U21 male -67 kg - Pavel Šutiak

1. kolo prehral s GABRIEL TOMAS (CZECH REPUPLIC,CZE) 0:8.

Kumite U21 male -75 kg - Ľuboš Džačovský

1. kolo porazil HANSEN OLE CHRISTIAN (NORWAY,NOR) 7:3, 2. kolo prehral s BAUER MAXIMILIAN (GERMANY,GER) 0:1.

Kumite U21 male -84 kg - Ján Fuzer

1. kolo free, 2. kolo prehral s OZ MURAT (TURKEY,TUR) 0:9. V repasáž prehral s AJVAZI TAHIR (Kosovo Karate Federation,KOS) 0:10 a obsadil tak 9. miesto.