KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

Karate Croatia Open 2021 / Rijeka, Chorvátsko

Karate Croatia Open 2021 / Rijeka, Chorvátsko

(08.10. - 10.10.2021)

 

 

V dňoch 08.10. - 10.10.2021 sa v Chorvátsku, v Rijeke uskutočnil 20. ročník Croatia Open, ktorý bol zaradený do plánu prípravy na Majstrovstvá sveta seniorov 2021 v Dubaji a zároveň na Majstrovstvá Európy kadetov, juniorov a U21 2022 v Prahe.

_________________________________________________________________

 

233 klubov, 1378 pretekárov z 21 krajín

 

 Výsledky

 Výsledky

_________________________________________________________________

 

Výsledky našich reprezentantov:

 

1. miesto - KIŠŠKOVÁ KAROLÍNA - KATA INDIVIDUAL FEMALE 11Y

1. miesto - FIALKOVÁ SOFIA - KATA INDIVIDUAL FEMALE 13Y

1. miesto - Bruňanská K., Líšková L., Mišejová S.  - KATA TEAM FEMALE CADETS + JUNIORS

1. miesto - ZEUMEROVÁ ALEXANDRA - KUMITE INDIVIDUAL FEMALE 13-14Y -49kg

1. miesto - URIKOVA MIA - KUMITE INDIVIDUAL FEMALE 7-8Y -27kg

1. miesto - ŠEVČÍKOVÁ NATÁLIA - KUMITE INDIVIDUAL FEMALE 9-10Y -43kg

1. miesto - KOVACIKOVA LUCIA - KUMITE INDIVIDUAL FEMALE SENIORS -50kg

1. miesto - KOPÚŇOVÁ MIROSLAVA - KUMITE INDIVIDUAL FEMALE SENIORS -68kg

1. miesto - JESENIČ PETER - KUMITE INDIVIDUAL MALE 11-12Y +56kg

1. miesto - CHYMO MATEJ - KUMITE INDIVIDUAL MALE 13-14Y +66kg

1. miesto - GAŠPAR MIROSLAV - KUMITE INDIVIDUAL MALE 13-14Y -42kg

1. miesto - KOVÁČIK ŠIMON - KUMITE INDIVIDUAL MALE 9-10Y -32kg

1. miesto - BOHUNICKÝ LUKÁŠ - KUMITE INDIVIDUAL MALE CADETS +70kg

1. miesto - GYURIK ADI - KUMITE INDIVIDUAL MALE SENIORS -84kg

1. miesto - KOSA TOMÁŠ - KUMITE INDIVIDUAL MALE U21 +84kg

2. miesto - GENDEŠ DAVID - KATA INDIVIDUAL MALE 12Y

2. miesto - HRČKA ROMAN - KATA INDIVIDUAL MALE U21

2. miesto - JALOWICZOROVÁ VERONIKA - KUMITE INDIVIDUAL FEMALE 13-14Y -45kg

2. miesto - KLEMPOVÁ LAURA - KUMITE INDIVIDUAL FEMALE 9-10Y -40kg

2. miesto - KLEMPOVÁ LINDA - KUMITE INDIVIDUAL FEMALE 9-10Y -43kg

2. miesto - MESÁROŠ MATEJ - KUMITE INDIVIDUAL MALE 9-10Y +44kg

2. miesto - VANKA ZDENKO - KUMITE INDIVIDUAL MALE U21 -84kg

3. miesto - KLEMPOVÁ LINDA - KATA INDIVIDUAL FEMALE 10Y

3. miesto - KLEMPOVÁ LAURA - KATA INDIVIDUAL FEMALE 10Y

3. miesto - MISEJOVA SIMONA - KATA INDIVIDUAL FEMALE CADETS

3. miesto - VAŇUŠANIKOVÁ JANA - KATA INDIVIDUAL FEMALE SENIORS

3. miesto - HRČKA ROMAN - KATA INDIVIDUAL MALE SENIOR

3. miesto - GENDEŠ JURAJ - KATA INDIVIDUAL MALE 10Y

3. miesto - STUSKA SAMUEL - KATA INDIVIDUAL MALE 11Y

3. miesto - FINGERLAND ALEX - KATA INDIVIDUAL MALE 8Y

3. miesto - KIŠŠKOVÁ KAROLÍNA - KUMITE INDIVIDUAL FEMALE 11-12Y -40kg

3. miesto - VNUKOVÁ DOMINIKA - KUMITE INDIVIDUAL FEMALE 11-12Y -40kg

3. miesto - BOBOKOVÁ ZOJA - KUMITE INDIVIDUAL FEMALE 11-12Y -49kg

3. miesto - JESENIČOVÁ NINA - KUMITE INDIVIDUAL FEMALE CADETS -54kg

3. miesto - VLASÁKOVÁ ADELA - KUMITE INDIVIDUAL FEMALE JUNIORS -53kg

3. miesto - KVASNICOVÁ NINA - KUMITE INDIVIDUAL FEMALE JUNIORS -53kg

3. miesto - HELFEROVÁ VERONIKA - KUMITE INDIVIDUAL FEMALE JUNIORS -59kg

3. miesto - VÁCZY ANNA - KUMITE INDIVIDUAL FEMALE JUNIORS +59kg

3. miesto - VARGOVÁ NATÁLIA - KUMITE INDIVIDUAL FEMALE U21 -55kg

3. miesto - KVASNICA MARTIN - KUMITE INDIVIDUAL MALE 11-12Y -47kg

3. miesto - LOPATKA LADISLAV - KUMITE INDIVIDUAL MALE 13-14Y +66kg

3. miesto - ONDRA TEO - KUMITE INDIVIDUAL MALE 13-14Y -46kg

3. miesto - REŠOVSKÝ DANIEL - KUMITE INDIVIDUAL MALE 13-14Y -50kg

3. miesto - FINGERLAND ALEX - KUMITE INDIVIDUAL MALE 7-8Y -26kg

3. miesto - HARAG SAMUEL - KUMITE INDIVIDUAL MALE CADETS -63kg

3. miesto - DUCHOVIČ DAMIÁN - KUMITE INDIVIDUAL MALE CADETS -63kg

3. miesto - TURAZ LENNY RICHARD - KUMITE INDIVIDUAL MALE CADETS +70kg

3. miesto - ČIAKY MARTIN - KUMITE INDIVIDUAL MALE JUNIORS -55kg

3. miesto - BAGAEV MALIK - KUMITE INDIVIDUAL MALE JUNIORS +76kg

3. miesto - HOMOLA MATEJ - KUMITE INDIVIDUAL MALE SENIORS -67kg

3. miesto - JANOVČÍK MAROŠ - KUMITE INDIVIDUAL MALE U21 -75kg


GRATULUJEME!!!

_________________________________________________________________

 

 

 

 ORGANIZAČNÉ INFORMÁCIE

 

!!! Vzhľadom na aktuálnu situáciu boli AKTUALIZOVANÉ informácie !!!

 

PODMIENKY KUMITE KATA
ZAOČKOVANÍ reprezentanti, tréneri Covid Pass Covid Pass
NEZAOČKOVANÍ reprezentanti, tréneri PCR test s odberom 7.10.2021 v skorých ranných hodinách a výsledkom pri nástupe do autobusu PCR test s odberom zo dňa 8.10.2021 s výsledkom najneskôr 9.10. pri nástupe do autobusu

 

Vysvetlivky:

 

KUMITE: odchod na turnaj 7.10.2021 / Štvrtok

  • Zaočkovaní reprezentanti, tréneri sa musia pred nástupom do autobusu preukázať VYTLAČENÝM platným Digitálny COVID preukaz EÚ preukázateľným plnú zaočkovanosť.
  • Nezaočkovaní reprezentanti, tréneri sa musia preukázať negatívnym PCR-testom už 7.10.2021/ŠTVRTOK pred nástupom do autobusu pri odchode do Chorvátska, z nasledovných dôvodov:
  1. preukázať sa negatívnym PCR-testom (najviac 72 h) na hraniciach pri návrate do SR
  2. preukázať sa negatívnym PCR-testom pred nástupom do autobusu
  3. preukázať sa negatívnym PCR-testom na hraniciach
  4. preukázať sa negatívnym PCR-testom na registrácii 8.10.2021
Bez negatívneho PCR-testu nebude možný vstup do autobusu 7.10.2021 - platí pre nezaočkovaných  !!!


KATA: odchod na turnaj 9.10.2021 / Sobota

  • Zaočkovaní reprezentanti, tréneri sa musia pred nástupom do autobusu preukázať VYTLAČENÝM platným Digitálny COVID preukaz EÚ preukázateľným plnú zaočkovanosť.

  • Nezaočkovaní reprezentanti, tréneri sa musia preukázať negatívnym PCR-testom 9.10.2021/SOBOTA pred nástupom do autobusu pri odchode do Chorvátska
  1. preukázať sa negatívnym PCR-testom (najviac 72 h) na hraniciach pri návrate do SR
  2. preukázať sa negatívnym PCR-testom pred nástupom do autobusu
  3. preukázať sa negatívnym PCR-testom na hraniciach
  4. preukázať sa negatívnym PCR-testom na registrácii 9.10.2021
Bez negatívneho PCR-testu nebude možný vstup do autobusu 9.10.2021 - platí pre nezaočkovaných !!!

Odchod autobusu zo západu: 7.10.2021 (ŠTVRTOK)

v Nitre - o 22:30 hod. stretnutie reprezentantov a kontrola dokumentov (parkovisko pri veľkom kruhovom objazde na Štúrovej ul., vedľa predajne Jutex)

Odchod autobusu z NR: o 22:45 hod.

v Bratislave - o 23:45 hod. stretnutie reprezentantov a kontrola dokumentov (Dom Športu, Junácka 6 - na parkovisku zo strany Polusu)

Odchod autobusu z BA: o 00:00 hod.

KUMITE Reprezentanti

- návrat 10.10.2021 (NEDEĽA) v skorých ranných hodinách

 

Odchod autobusu z východu: 7.10.2021 (ŠTVRTOK)

v Košiciach 18:15 hod. stretnutie reprezentantov a kontrola dokumentov (Jumbo centrum)

Odchod autobusu z KE: o 18:30 hod.

v Prešove - o 18:55 hod. stretnutie reprezentantov a kontrola dokumentov (Košická ul. oproti autobus. stanici)

Odchod autobusu z Prešova: o 19:05 hod.

pri Levoči - o 19:45 hod. stretnutie reprezentantov a kontrola dokumentov (pri Levoči Shell pumpa, pri tuneli Šibenik)

Odchod autobusu: o 19:50 hod.

v Liptovskom Mikuláši - o 20:30 hod. stretnutie reprezentantov a kontrola dokumentov (parkovisko pri Tescu)

Odchod autobusu: o 20:40 hod.

v Banskej Bystrici - o 21:45 hod. stretnutie reprezentantov a kontrola dokumentov (OMV-McDonald, výjazd na Zvolen)

Odchod autobusu: o 22:00 hod.

KUMITE Reprezentanti

- návrat 10.10.2021 (NEDEĽA) v ranných hodinách

 

Odchod autobusu zo západu: 9.10.2021 (SOBOTA)

v Nitre - o 6:45 hod. stretnutie reprezentantov a kontrola dokumentov (parkovisko pri veľkom kruhovom objazde na Štúrovej ul., vedľa predajne Jutex)

Odchod autobusu z NR: o 7:00 hod.

v Bratislave - o 8:00 hod. stretnutie reprezentantov a kontrola dokumentov (Dom Športu, Junácka 6 - na parkovisku zo strany Polusu)

Odchod autobusu z BA: o 8:15 hod.

KATA Reprezentanti

 

Individuálna doprava do Chorvátska

Reprezentanti

 

 

!!! REGISTRÁCIA DO CHORVÁTSKA !!! - treba vyplniť ONLINE formulár

https://entercroatia.mup.hr/

(Názov hotela: Ad Tures at Crikvenica, adresa hotela: Ulica Kralja Tomislava 111, 51260, Crikvenica)

 

Potvrdenie o účasti na Croatia Open 2021

 

 

Účastnícky poplatok je 60 eur  (treba zaplatiť pri nástupe do autobusu).

 

Splnomocnenie na cestu do zahraničia - platí pre reprezentantov mladších ako 18 rokov

splnomocnenie dieťa_SVK

splnomocnenie dieťa_ENG

 

Chorvátsko

Chorvátske orgány pri ceste neplnoletých detí so slovenským občianstvom v sprievode iných osôb ako rodičov alebo zákonného zástupcu nevyžadujú overené potvrdenie o súhlase alebo splnomocnenie rodičov.


Maďarsko

Pre vstup na územie Maďarska sa jednoznačne vyžaduje, aby každé dieťa malo platný identifikačný doklad (cestovný pas alebo občiansky preukaz), odporúča sa mať aj Európsky preukaz zdravotného poistenia, a turistické poistenie. Právny systém Maďarska neupravuje povinnosť predložiť osobitný doklad súhlasu zákonného zástupcu neplnoletého pri vstupe do krajiny v prípade, že dieťa cestuje s inou osobou ako s rodičmi. Odporúča sa však mať takýto doklad pre prípad nepredvídanej udalosti, vhodné je vyplnené tlačivo v anglickom jazyku, podpis rodiča nie je nutné úradne overiť. Rodičia maloletých deti, ktoré cestujú do ďalšej krajiny cez Maďarsko by mali zabezpečiť doklady v zmysle predpisov, každej krajiny do ktorej maloleté dieťa v sprievode cudzích osôb bude cestovať.

 

 

KUMITE - Autobus 1 zo západu: (trasa cez Maďarsko, Chorvátsko)

- reprezentanti - Jeseničová, Bohunický L., Bohunický D ., Kvasnicová N., Žbodák T., Bagaev M., Masaryk S., Prievozník Š., Erdélyiová N. - je potrebné splnomocniť trénera - PETRA MACKA

údaje na trénera

- reprezentanti - Žáková, Chrastinová, Mečír, Turaz, Mrázová L., Baková, Vlasáková, Helferová - je potrebné splnomocniť trénera - TOMÁŠA KLEMANA

údaje na trénera

 

KUMITE - Autobus 2 z východu: (trasa cez Maďarsko, Chorvátsko)

- reprezentanti - Krivda, Polónyová, Váczy, Papp, Kešeľak, Antoš - je potrebné splnomocniť trénera - JAROSLAVA JAVORSKÉHO

údaje na trénera

- reprezentanti - Bukovič, Pirčák, Králik, Kočuta, Radoš, Labuda, Chovanec - je potrebné plnomocniť trénera - JÁNA NOVOSADA

údaje na trénera

 

KATA - Autobus 3 zo západu (trasa cez Maďarsko, Chorvátsko)

- reprezentanti (mladší ako 18 rokov) je potrebné splnomocniť trénera - PETRA BAĎURU

údaje na trénera

 

 

Podmienkou účasti na turnaji je uzavretie športovej poistky na deň turnaja - viď podľa bulletinu, ako aj cestovné poistenie na dni:

7.-10.10.2021 - pre kumite
9.-11.10.2021 - pre kata


Účastníci musia mať platný cestovný pas.

 

--------------------------------------------------------------------------------

V dňoch 08.10. - 10.10.2021 sa v Chorvátsku, v Rijeke uskutoční Croatia Open, ktorý je

 

pre reprezentantov v kumite v kategórii seniori zaradený ako nominačný na Majstrovstvá sveta seniorov 2021 v Dubaji

a

pre reprezentantov v kata aj kumite v kategóriach kadetov, juniorov, U21 zaradený ako nominačný na Majstrovstvá Európy kadetov, juniorov a U21 2022 v Prahe.

 

Program turnaja:

 

Piatok - 8.10.2021 (súťaž začína o 16:00 hod.)
KUMITE SENIOR


Sobota - 9.10.2021 (súťaž začína o 9:00 hod.)
KUMITE CADET, JUNIOR, U21


Nedeľa - 10.10.2021 (súťaž začína o 9:00 hod.)
KATA CADET, JUNIOR, U21

 

Bulletin turnaja

Pravidlá a predpisy turnaja

 

!!! Nominovaní reprezentanti musia PÍSOMNE potvrdiť svoju účasť najneskôr do 27.09.2021 (PONDELOK) na mail: office@karate.sk. !!!

spôsobom: MENO, PRIEZVISKO - KATEGÓRIA - POTVRDENIE ÚČASTI / NEÚČASTI

(Prípadnú zmenu kategórie (vekovej, váhovej) treba nahlásiť na office@karate.sk)

+

pri potvrdzovaní treba uviesť do mailu aj informáciu, či je reprezentant plne zaočkovaný, alebo bude musieť mať na výjazd do Chorvátska urobený PCR-test.

 


Nominácia reprezentantov:

 

kata kadetky: Borisová V. (Slovšport TT), Kadlecajová V. (Real TN), Mišejová S. (ŠŠK Prievidza), Mrázová R. (TJ Rapid BA), Predanócy L. (Ekonóm TN),
kata juniorky: Bruňanská K. (ŠŠK Prievidza), Gamová N. (ŠŠK BA), Hrnčáriková M. (Real TN), Kňazovčíková N. (Real TN), Líšková L. (ŠŠK Prievidza), Školníková V. (Budokan Zvolen)
kata staršie juniorky U21: Čukanová M. (TJ Rapid BA), Takáčová T. (ŠŠK BA), Vaňová V.
kata kadeti: Cisár S. (ŠŠK BA), Galuev V. (KK Nové Zámky), Filip D. (TJ Rapid BA), Muller J. (Kachi NR)
kata juniori: Kodaj S. (Rapid BA), Miklovics D. (KK Nové Zámky)
kata starší juniori U21: Duhan D. (ŠŠK BA), Hrčka R. (ŠŠK BA), Rebro M. (ŠŠK BA), Šlehofer R. (ŠŠK BA), Štelcl A. (TJ Metropol KE)

 

kata team kadetky-juniorky: Bruňanská K.- Líšková L.- Mišejová S. (ŠŠK Prievidza)
kata team seniori: Hrčka R.- Rebro M.- Šlehofer R. (ŠŠK BA)

kumite kadetky:
- 47 kg: Jalowiczorová V. (Junior Prešov), Malá L. (CMK BB), Žáková N. (KUMADE TO)
- 54 kg: Dabin J. (Drap Partizánske), Jeseničová N. (Tornado NR), Šnírerová S. (CMK BB)
+54 kg: Erdélyiová N. (ŠŠK BA), Chrastinová P. (KK Mugen), Dvorská L. (CMK BB), Kalamárová A. (MŠK Žiar n/Hronom), Luptáková N.L. (CMK BB), Ozsvaldová L. (CMK BB)


kumite kadeti:
- 52 kg: Chrenko J. (CMK BB), Krivda M. (Iglow SNV), Mališ F. (KK Detva), Mečír L. (Farmex NR), Pechota J. (KK Žilina)
- 57 kg: Bukovič N. (KKK KE), Ivančík O. (Slovšport TT), Majba J. (Kachi NR)
- 63 kg: Chovanec M. (KK Detva), Pirčák V. (KKK KE)
- 70 kg: Kováč S. (CMK BB), Králik T. (KK Žilina)
+70 kg: Antoš V. (Iglow SNV), Bohunický L. (Rapid BA), Turaz L. (Farmex NR)

kumite juniorky:
- 48 kg:  Mrázová L. (Ekonóm TN)
- 53 kg: Baková R. (Kachi NR), Kvasnicová N. (Tornado NR), Vlasáková A. (Ekonóm TN)
- 59 kg: Helferová V. (Farmex NR), Polonyová B. (CMK BB)
+59 kg: Hóková E. (Farmex NR), Váczy A. (UPJŠ KE)


kumite juniori:
- 55 kg: Čiaky M. (CMK BB), Dolnický A. (MŠK Žiar n/Hronom)
- 61 kg: Kočuta M. (KK Žilina), Maňko Jakub (CMK BB), Papp Z. (UPJŠ KE), Sečkár Š. (CMK BB),
- 68 kg: Chudík A. (CMK BB), Radoš Ľ. (KKK KE), Žbodák T. (ŠŠK BA)
- 76 kg: Kešeľak D. (Iglow SNV)
+76 kg: Bagaev M. (ŠŠK BA), Labuda J. (KK Žilina)

kumite staršie juniorky U21:
- 50 kg: Rajčanová N. (MŠK Žiar n/Hronom), Suchá B. (Seigokan Piešťany), Šimčíková K. (Katsudo Sabinov)
- 55 kg: Schlettova D. (Rapid BA), Vargová N. (Imperium NR)
- 61 kg: Pálinkášová L. (Farmex NR), Pevalová M. (KK Žilina), Zimnikovalová Z. (Iglow SNV)
- 68 kg: Krivdová S. (Iglow SNV)
+68 kg: Bakayová Z. (IMPERIUM NR)


kumite starší juniori U21:
- 60 kg: Bugoš A. (UPJŠ KE)
- 67 kg: Černický Ja. (Iglow SNV), Kunik D. (Farmex NR), Maroši D. (ŠŠK BA), Tvrdoň A. (ŠŠK BA)
- 75 kg: Janovčík M. (Iglow SNV), Masaryk S. (ŠŠK BA), Melicher M. (ŠŠK BA), Pavlák M. (Farmex NR), Prievozník Š. (ŠŠK BA), Šimun M. (ŠŠK BA), Štetina J. (Spartak Myjava)
- 84 kg: Bohunický D. (Rapid BA), Divílek P. (ŠŠK BA),  Poliak J. (CMK BB), Vanka Z. (MŠK Žiar n/Hronom)
+84 kg: Černický Ju. (Iglow SNV), Kósa T. (Farmex NR), Szabó K. (KK IMPERIUM NR)

 

Kumite seniorky:

- 50 kg: Kováčiková L. (CMK BB), Spálová T. (ŠŠK BA), Veisová D. (CMK BB)

- 55 kg: Bogárová D. (ŠŠK BA), Kuklová H. (ŠŠK BA), Schwartzová Z. (Union KE), Schlettová D. (Rapid BA), Vargová N. (Imperium NR)

- 61 kg: Hrnková S. (KK Žilina), Pillárová V. (KKK KE), Suchánková I. (Ekonóm TN), Ťažká L. (MP Brezno), Zimnikovalová Z. (Iglow SNV)

- 68 kg: Kopúňová M. (KK Mugen), Krivdová S. (Iglow SNV)

+68 kg: Jelžová Nina (MŠK Žiar n/Hronom), Tatárová D. (CMK BB)


Kumite seniori:

- 60 kg: Bugoš A. (UPJŠ KE), Hajdu M. (ŠŠK BA)

- 67 kg: Černický Ja. (Iglow SNV), Homola M. (Farmex NR), Imrich D. (Iglow SNV), Maroši D. (ŠŠK BA), Tvrdoň A. (ŠŠK BA)

- 75 kg: Janovčík M. (Iglow SNV), Lieskovský M. (Rapid BA), Podsklan D. (Farmex NR), Šimun M. (ŠŠK BA), Štetina J. (Spartak Myjava)

- 84 kg: Gyurík A. (Rapid BA), Poliak J. (CMK BB), Vanka Z. (MŠK Žiar n/Hronom)

+84 kg: Kósa T. (Farmex NR), Černický Ju. (Iglow SNV), Jóba A. (Taiyó Kolárovo)