KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

Juniorskí majstri Európy v karate prešli testami Národného športového centra

Juniorskí majstri Európy v karate prešli testami Národného športového centra

Juniorskí majstri Európy v karate prešli testami Národného športového centra.

Aktuálny stav a fyzickú kondíciu si tento týždeň otestovali v laboratóriách Národného športového centra (NŠC) úspešní mladí karatisti, ktorí na nedávnych juniorských majstrovstvách Európy v bulharskej Sofii získali šesť medailí a z toho dva tituly európskych šampiónov.


O obe zlaté medaily pre SR sa postarali športovci zaradení do podpory NŠC - v športovom zápase kumite juniorka Dominika Veisová v kategórii do 48 kg nezaváhala ani v jednom zo svojich piatich duelov a tešila sa z najväčšieho úspechu v doterajšej kariére a rovnako junior Adi Gyurik v kategórii do 76 kg, ktorý zvíťazil vo všetkých piatich súbojoch.


S trénerom Petrom Mackom absolvovali v laboratóriách NŠC testovaciu batériu všetci členovia NŠC: juniorskí majstri Adi Gyurik a Dominika Veisová, čerstvá vicemajsterka Ema Brázdová, ako aj ďalší reprezentanti Julián Enrik Smoliga, Rebecca Cichrová a Dominik Imrich. Testy preukázali u všetkých športovcoch výbornú silovú výbušnosť a vzhľadom na fyzické dispozície až prekvapivo dobrú silovú pripravenosť. NŠC takto získalo špičkovú vzorku výsledkov aj pre budúce porovnávania.

 

zdroj: http://www.minedu.sk/juniorski-majstri-europy-v-karate-presli-testami-narodneho-sportoveho-centra/