KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

BRÁNA ÚCTY SZK - Ing. JÁN LONGA

Výkonný výbor Slovenského zväzu karate udelil ocenenie „BRÁNA ÚCTY SLOVENSKÉHO ZVÄZU KARATE" Ing. Jánovi Longovi.


Ide o najvyššie ocenenie Slovenského zväzu karate, ktoré je udeľované ako prejav úcty a poďakovania za nenahraditeľný prínos pre Slovenské karate a doteraz bolo udelené len dva krát.


Ing. Ján Longa počas športovej kariéry získal mnoho titulov majstra Slovenska a niekoľko titulov majstra Československa. Za svoju športovú činnosť bol ocenený čestným titulom „MAJSTER ŠPORTU".

 

Ako tréner bol spolu s prezidentom zväzu Danielom Líškom pred 30 rokmi pri zisku vôbec prvej medaile z majstrovstiev Sveta, ktorú vybojoval ešte ako reprezentant Československa ich zverenec Miroslav Gachulinec, keď obsadil na majstrovstvách Sveta v Španielskej Granade v roku 1992 2. miesto.
Počas nasledujúcich tridsiatich rokov trénerské úspechy Jána Longu pokračovali, keď jeho zverenec Juraj Gažo získal tiež striebornú medailu na majstrovstvách Sveta 1996 v Sun City. Vrcholom jeho trénerských úspechov bol zisk titulu majsterky Sveta, ktorý vybojovala Eva Medveďová - Tulejová v Tampere v roku 2006. Okrem tohto výsledku je Eva aj trojnásobná Majsterka Európy z rokov 2007, 2008 a 2009. Odchovanci Jána Longu vybojovali mnoho ďalších medailí z majstrovstiev Európy vo všetkých kategóriách. Posledné pred dvoma týždňami na majstrovstvách Európy v Cyperskej Larnake, keď sa majstrom Európy stal Lukáš Bohunický v kategórii kumite kadetov +70kg a vicemajsterkou Európy Rebeca Mrázová v kategórii kata juniorky.


Vážení priatelia, „Brána úcty" pre Ing. Jána Longu !


Ocenenie odovzdal prezident zväzu Daniel Líška.