KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

LINKY

43rd GRAND PRIX SLOVAKIA

17. - 19. február 2023

 


 

 

ŠKOLSKÝ ŠPORT - MODUL KARATE

"Zahraj si: UBRÁŇ SA!"

 

FOTOGALÉRIA

www.sutazekarate.sk

Online registrácia

 

 

 

 

 

WKF Ranking

 

 EKF
Európska federácia karate

 

 WKF
Svetová federácia karate

 

 

  Facebook

  Fanpage SZK

 

 

 

YOUTUBE

WKF Karate World Champ

 

Vyúčtovanie dotácie zo štátneho rozpočtu

 

   IOC
 Medzinárodný olympijský výbor

 

 

 

 

BRÁNA ÚCTY SZK - Ing. JÁN LONGA

Výkonný výbor Slovenského zväzu karate udelil ocenenie „BRÁNA ÚCTY SLOVENSKÉHO ZVÄZU KARATE" Ing. Jánovi Longovi.


Ide o najvyššie ocenenie Slovenského zväzu karate, ktoré je udeľované ako prejav úcty a poďakovania za nenahraditeľný prínos pre Slovenské karate a doteraz bolo udelené len dva krát.


Ing. Ján Longa počas športovej kariéry získal mnoho titulov majstra Slovenska a niekoľko titulov majstra Československa. Za svoju športovú činnosť bol ocenený čestným titulom „MAJSTER ŠPORTU".

 

Ako tréner bol spolu s prezidentom zväzu Danielom Líškom pred 30 rokmi pri zisku vôbec prvej medaile z majstrovstiev Sveta, ktorú vybojoval ešte ako reprezentant Československa ich zverenec Miroslav Gachulinec, keď obsadil na majstrovstvách Sveta v Španielskej Granade v roku 1992 2. miesto.
Počas nasledujúcich tridsiatich rokov trénerské úspechy Jána Longu pokračovali, keď jeho zverenec Juraj Gažo získal tiež striebornú medailu na majstrovstvách Sveta 1996 v Sun City. Vrcholom jeho trénerských úspechov bol zisk titulu majsterky Sveta, ktorý vybojovala Eva Medveďová - Tulejová v Tampere v roku 2006. Okrem tohto výsledku je Eva aj trojnásobná Majsterka Európy z rokov 2007, 2008 a 2009. Odchovanci Jána Longu vybojovali mnoho ďalších medailí z majstrovstiev Európy vo všetkých kategóriách. Posledné pred dvoma týždňami na majstrovstvách Európy v Cyperskej Larnake, keď sa majstrom Európy stal Lukáš Bohunický v kategórii kumite kadetov +70kg a vicemajsterkou Európy Rebeca Mrázová v kategórii kata juniorky.


Vážení priatelia, „Brána úcty" pre Ing. Jána Longu !


Ocenenie odovzdal prezident zväzu Daniel Líška.