KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

3rd Inoue-Ha Summer Camp 2017

V dňoch 29.7. až 4.8.2017 sa v multifunkčnom olympijskom centre X-Bionic Sphere, Šamorín uskutočnil v poradí 3. ročník celosvetového seminára karate, na ktorom participovalo 170 účastníkov zo 17 krajín sveta: Japonsko, Venezuela, Slovensko, Slovinsko, Švédsko, Ukrajina, Bielorusko, Rakúsko, Nemecko, Argentína, Španielsko, Francúzsko, Maďarsko, Taliansko, Južná Afrika, Švajčiarsko a Holandsko.

Otvárací ceremoniál seminára podporili svojou účasťou aj osobnosti ako J.E. Jun SHIMMI, veľvyslanec Japonska v SR s manželkou, Dr. h. c. doc. JUDr. Lucia KURILOVSKÁ, PhD., rektorka Akadémie PZ v Bratislave a Peter BAĎURA, viceprezident Slovenského zväzu karate.

 

Hlavnými inštruktormi seminára boli
* Mie NAKAYAMA (Japonsko) - trojnásobná majsterka sveta (1982, 1984, 1986) a aktuálna trénerka národnej reprezentácie Japonska,
* Antonio DIAZ (Venezuela) - dvojnásobný majster sveta (2010, 2012), čerstvý bronzový medailista zo Svetových hier a momentálne tretí v svetovom rankingu v kategórii kata muži.

 

Pod hlavičkou celosvetovej organizácie Japan Karate-Do Inoue-Ha Shito-Ryu Keishin-Kai sa usporiadateľmi 3. ročníka seminára stal klub ŠŠK Bratislava, ktorému tento honor pridelil ešte pred jeho smrťou (2015) zakladateľ organizácie Soké Yoshimi INOUE.

"Bola to pre mňa osobne veľká výzva a zároveň česť, že akcia takéhoto rozmeru sa naozaj uskutočnila na Slovensku. Do posledného momentu som sama tomu neverila, že osobnosti karate ako Mie Nakayama, Antonio Diaz a mnohí medailisti a top reprezentanti svetových rebríčkov naozaj prídu na Slovensko. Až po oficiálnej registrácii a príprave otváracieho ceremoniálu som si uvedomila, že okrem top inštruktorov budeme mať možnosť reálne trénovať s najlepšími zo 17tich krajín sveta.uviedla organizátorka seminára a predstaviteľka Inoue-Ha na Slovensku Kristína MACKOVÁ.

V olympijskom centre X-Bionic Sphere prebiehali tréningy v dvoch oddelených kongresových sálach. Inštruktori sa striedali a viedli seminár zvlášť pre skupinu aktívnych reprezentantov a zvlášť pre trénerov, coachov, rozhodcov a rekreačných karatistov. V nadštandardných podmienkach centra si každý doprial týždeň tréningového i relaxačného luxusu. Účastníci seminára absovovali v 5 dňoch 9 tréningových blokov po 2,5 hodiny.

 

Okrem tréningov sme účastníkom zabezpečili poldňový výlet do Bratislavy. Domáci reprezentanti sa na chvíľu zahrali na sprievodcov a jednotlivým skupinkám predstavili historické centrum hlavného mesta. Utorňajši však večer patril jednoznačne Slovensku. Všetkým sme v úžasnej atmosfére predstavili naše tradície, kultúru a zábavu v nezabudnuteľnom štýle. V nádherných krojoch sme všetkých privítali tradičným pohostením - chlebom a soľou. Cimbal, husle, basa, harmonika od ľudovej hudby Bratríkovci dostali do varu každého. Úvodný tanec profesionálov z Vysokoškolského umeleckého súboru Technik STU, klobúkový a metlový tanec ako aj tradičná stoličková hra otvorila zábavu doslova na jednotku.

"Čerešničkou na torte bol však moment, keď sa nám podarilo presvedčiť Mie Nakayamu a Antonia Diaza, aby sa prezliekli do slovenských ľudových krojov. Osobne tento symbolický akt "prijatia" našej kultúry považujem za jeden z najsilnejších momentov seminára. Vyjadrenie ústrednej myšlienky KEISHIN-KAI = rodina, tak skutočne dostalo reálny rozmer."

Po oficiálnom mítingu jednotlivých zástupcov členských krajín schválili 4. ročník letného kempu v Argentíne (2019), pričom v lete 2018 bude Hombu dojo organizovať svetový pohár Inoue-Ha v Tottori (27.-29.7.2018).

 

Ako hlavný organizátor akcie by som rada touto cestou poďakovala za podporu Slovenskému zväzu karate, spoločnosti KAZE, celému organizačnému tímu na čele s Petrom Mackom, Jarkou Kotekovou, Julkou Smoligovou, Vaškom a Simi Šlehoferovcom, Milanom a Helke Hrčkovcom, Bubákovcom, Pištovcom, Renátke a Borisovi zo Slovšportu Trnava, Filipovi Pipiškovi, a našim všetkým Áčkarom - Tomáš, Norko, Janka, Julián, Roman, Riško, Nell, Nico, Mika, Malik, Paťo... Všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k tomuto organizačnému VEĽDIELU!!! Ešte raz obrovská VĎAKA a uznanie za Vašu ochotu a spoluprácu!! ĎAKUJEM

 

(c) foto Pavol Uhrín
Autor: Kristína Macková

 

 

 

 

Fotogaléria