KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

UKÁŽ SA !!!

 

 

https://www.olympic.sk/ukazsa

 

7. ročník grantového programu Nadácie Slovenského olympijského a športového výboru Ukáž sa!

 

!!! prihlásenie do 22.mája 2022 !!!

 

Máš od 10 do 18 rokov? Ukáž svoj športový talent a získaj finančný grant. Prihlás sa do Ukáž sa!, pošli svoj príbeh a možno práve ty sa dostaneš do veľkého finále. Bude Ti natočené skvelé propagačné video, s ktorým zabojuješ o hlasy verejnosti v internetovom hlasovaní, ktoré rozhodne o výške tvojho grantu. Nadácia SOŠV rozdelí až 50 000 eur medzi 13 superfinalistov a 30 finalistov!

 

Prihlasovanie do grantového programu Ukáž sa! zaberie len pár minút. Prihlásiť sa môžu jednotlivci, ale aj mládežnícke športové tímy a kolektívy do 15. mája 2022.

 

Nadácia Slovenského olympijského a športového výboru

 

Ukáž sa! - Nadácia SOŠV opäť pomáha plniť športové sny


„Sme s tebou na ceste za tvojím športovým snom!" znie motto už 7. ročníka grantového programu Nadácie Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Ukáž sa! Nadácia SOŠV tento rok navýšila finančné prostriedky do grantu a zmenila podmienky ich rozdelenia, keďže chce ešte viac po pandemických mesiacoch rozhýbať celé Slovensko.


Grantový program Ukáž sa! chce pomôcť mladým športovcom od 10 do 18 rokov na ich ceste za športovým snom. Na rozdiel od predošlých ročníkov bude správna rada Nadácie SOŠV prihliadať najmä na sociálny aspekt žiadateľov a ich športové sny, ktoré uchádzači vyrozprávajú v prihlasovacom formulári.


Pomoc mladým talentom


Finančnú podporu získajú predovšetkým tí športovci, ktorí majú sťažené sociálne podmienky, alebo nemajú dostatok financií na rozvoj svojej športovej kariéry. O grant môžu požiadať individuálni športovci i celé kolektívy.


„Nezáleží na tom, koľkokrát sa mladý športovec postaví na stupeň víťazov a koľko medailí má doma na poličke. Záleží len na tom, aby bol šport neoddeliteľnou súčasťou jeho života. Mladým športovcom a športovým tímom chceme pomôcť v rozvoji ich talentu. Chceme, aby si každý bez rozdielu mohol plniť športové sny," hovorí riaditeľka Nadácie SOŠV Zuzana Vodáčková.


Nadácia SOŠV navýšila tento rok celkovú výšku grantov pre finalistov na 50-tisíc eur. Správna rada spomedzi všetkých prihlásených vyberie 43 finalistov, z nich sa do superfinále do hlasovania verejnosti o celkového víťaza dostane 10 jednotlivcov a 3 kolektívy.


So športovcami, ktorí budú bojovať o najvyššiu finančnú prémiu v superfinále, natočí mediálny tím SOŠV propagačné video. Na základe hlasovania verejnosti bude medzi nich rozdelená suma 23 000 eur a medzi 3 kolektívy suma 12 000 eur. Pre celkového víťaza grantovej schémy je pripravených 5 000 eur. Zvyšných 30 finalistov podporí Nadácia SOŠV garantovanou sumou 500 eur.


Prihlasovať sa môžu športovci a športové tímy a kolektívy odteraz do 22. mája. Prvých 100 prihlásených bude zaradených do žrebovania o podpísaný predmet od hokejistu Juraja Slafkovského, ktorý je tohtoročným ambasádorom projektu. Všetky informácie o projekte Ukáž sa! sú k dispozícii na webe SOŠV na linku https://www.olympic.sk/ukazsa.


Nadácia SOŠV navyšuje podporu


Nadácia SOŠV chce pomôcť rozhýbať slovenské deti a mládež po pandemickom období. V predošlých dvoch rokoch mnohí nemohli pre zatvorené športoviská vykonávať obľúbenú činnosť. Cieľom snaženia Nadácie SOŠV je vrátiť na slovenské športoviská všetky generácie.


„Pre tento rok sme navýšili podporu pre športovcov v mladom veku, aby sme podporili tých, ktorí sa nevzdali a počas pandémie ďalej športovali a motivovali tých, ktorí sú na prahu rozhodovania, či budú v športe pokračovať. Okrem grantového projektu Ukáž sa!, v ktorom budeme zohľadňovať sociálny aspekt žiadateľov o financie, sme navýšili podporu pre členov Juniorského olympijského tímu, ktorý sme po rozhodnutí správnej rady nadácie rozšírili o ďalších päť mladých športovcov v porovnaní s minulosťou. Zároveň sme sa v snahe pritiahnuť k športovaniu celé rodiny s deťmi rozhodli zaplatiť štartovné za účastníkov jednotlivých súťažných disciplín na nasledujúcich podujatiach projektu Slovenského olympijského a športového výboru Športuj Slovensko," vysvetľuje Zuzana Vodáčková.


Projekt Športuj Slovensko odštartoval 14. mája v Prešove, ďalšie zastávky bude mať v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch aj na Štrbskom Plese (21. mája), Donovaloch (23. júla) a v Bratislave (3. septembra).