44th EKF Seniors Championships - 8.- 10. May 2009

8th - 9th - 10th May 2009 - Zagreb (Croatia)

Šampionátu sa oficiálne zúčastnilo 44 krajín a 672 reprezentantov z celej Európy.

MEDAILOVÁ BILANCIA: 1 - 0 - 0

V hodnotení krajín sme celkovo skončili na 7. mieste - vďaka zlatej medaile Evy Tulejvej v kategórii kumite ženy do 61 kg

Krátky zostrih z atmosféry šampionátu_ME Záhreb 2009

(autor: kameraman Peter Rybár)

Rozlosovanie reprezentantov:

Oficiálne výsledky ME:

10th May 2009 - Posledný deň šampionátu

09.00 - 15.30 Eliminácie a repasáže KUMITE TEAM muži

Kumite tím muži: Klaudio Farmadin, Andrej Harničár, Filip Prešinský, Viktor Viskup, Peter Macko, Peter Šimko, Ronald Rajčány

1. kolo: SVK - AZE (1:3)

1. zápas - Andrej Harničár zvíťazil 4:3

2. zápas - Klaudio Farmadín prehral 1:3 (R. Aghayev),

3. zápas - Viktor Viskup prehral 0:2

4. zápas - Peter Macko remizoval za stavu 0:0

5. zápas - Filip Prešinský prehral 2:3

Družstvo Azerbajdžanu vypadlo v boji o finále s družstvom Turecka - takže náš tím z bojov o medailu definitívne vypadol.

13.00 - 16.30 Eliminácie a repasáže KUMITE TEAM ženy

Kumite tím ženy: Eva Tulejová, Monika Višňovská, Lucia Povalačová, Viktória Semaníková

3. zápas - Viktória Semaníková prehrala 4:3

Reprezentantky RUSKA sa prebojovali do finále a náš tím postúpil do repasáže. V 1. kole sme nastúpili proti Turkyňám, ktoré zdolali reprezentáciu Holandska.

REP. 1. kolo: SVK - TUR (2:1)

1. zápas - Eva Tulejová vyhrala 1:0

2. zápas - Lucia Povalačová prehrala 1:2

3. zápas - Viktória Semaníková remízovala 2:2

4. zápas - Eva Tulejová vyhrala 2:1

Turecká reprezentácia podala oficiálny protest proti neobjektívnosti pri posudzovaní „držania" v posledných sekundách rozhodujúceho 4. zápasu medzi Tueljovou (SVK) - Aras (TUR). Protest však Komisia rozhodcov zamietla...

REP. 2. kolo: SVK - GER (0:2) zápas o 3. miesto sme prehrali...

1. zápas - Monika Višňovská prehrala 0:2

2. zápas - Eva Tulejová remizovala 1:1

3. zápas - Viktória Semaníková prehrala 0:2

9th May 2009 - Druhý deň Majstrovstiev Európy...

10.00 - 12.15 Eliminácie a repasáže KUMITE muži -60 kg & -67 kg

Kumite muži -60 kg: Peter Macko - v 1. kole vyhral nad reprezentantom HOL V. Vaseurom 4:3, v 2. kole hladko porazil 5:0 Estónca N. Matevosjana, v 3. kole prehral v predĺžení (4:4) 5:1 s neskorším finalistom - Španielom M. Gomezom. V repasáži prehral v 1. kole s Turkom I. Demirom 0:2.

Kumite muži -65 kg: Viktor Viskup - prehral v 1.kole s FRA W. Rolleom

10.00 - 11.55 Eliminácie a repasáže KUMITE ženy -61 kg & -55 kg

Kumite ženy -61 kg: Eva Tulejová - v 1. kole vyhrala 5:0 nad Maďarkou F. Lassingleitner, v 2. kole vyhrala 5:0 nad Švajčiarkou D. Schwab, v 3. kole porazila Talianku L. Pasqua 8:0 a o postup do finále porazila hladko reprezentantku Francúzska L. Donu 9:1. Vo večernom finále Eva nastúpila proti reprezentantke Anglicka N. Williams, ktorú porazila v predĺžení 3:0 a stala sa tak po tretí krát neporazenou a tak stále úradujúcou Majsterkou Európy!!!! GRATULUJEME!!!

Kumite ženy -55 kg: Viktória Semaníková - v 1. kole prehrala so Španielkou G. Alias Fernandez 3:4.

14.15 - 15.15 Eliminácie a repasáže KUMITE ženy -50 kg

Kumite ženy -50 kg: Monika Višňovská - v 1. kole prehrala nad Taliankou S. Cardin 0:6

8th May 2009 - Prvý deň šampionátu...

10.00 - 12.00 Eliminácie a repasáže Individuál KATA, muži - ženy

Kata muži: Matej Urík - v 1. kole vyhral nad reprezentantom UKR M. Paradivskiyim 4:1 (Seienchin - Kanku Dai), v 2. kole porazil 5:0 domáceho reprezentanta K. Novaka (CRO) (Seipai - Jion), v 3. kole porazil 3:2 Rusa A. Barsegiana (Suparimpei - Ch. Kushanku), v boji o finále narazil na neskoršieho Majstra Európy Taliana L. Valdesiho, s ktorým prehral 0:5 (Anan - Unshu). V repasáži - v boji o 3. miesto prehral 0:5 s bronzovým medailistom z MS 2008 Francúzom V. Dackom (Ch. Kushanku - Tomarino Bassai) a obsadil tak konečné 5. miesto.

Kata ženy: Kristína Grmanová - v 1. kole prehrala 1:4 s FRA S. Scordo (Bassai Dai - Kanku Dai). Francúzska neskôr prehrala o postup do finále 2:3 a Kristína sa tak do repasáže nedostala.

12.00 - 14.15 Eliminácie a repasáže KUMITE muži -84 kg & +84 kg

Kumite muži -84 kg: Andrej Harničár - 1. kolo vyhral na vlajky nad FRA C. Siousaranom, v 2. kole prehral 0:3 s reprezentantom ITA S. Loriou. Talian nesôr prehral o postup do finále a Andrej sa do repasáže nedostal.

Kumite muži +84 kg: Filip Prešinský - prehral 0:3 v 1. kole  s reprezentantom FRA I. Garym.

14.15 - 16.00 Eliminácie a repasáže KUMITE ženy -68 kg & +68 kg

Kumite ženy -68 kg: Lucia Povalačová - 1. kolo FREE, v 2. kole vyhrala nad Nemkou Y. Benaddou na vlajky, v 3. kole prehrala 1:4 s Francúzkou T. Fanjat, ktorá „potiahla Luciu do repasáže. V repasáži ale prehrala 1:3 s Turkyňou H. Guler.

Kumite ženy +68 kg: Nikoleta Jurovýchová - prehrala v 1. kole nad Češkou R. Krejčovou v predĺžení (1:1) 0:3.

16.00 - 17.30 Eliminácie a repasáže KUMITE muži -75 kg

Kumite muži -75 kg: Klaudio Farmadin - 1. kolo FREE, v 2. kole vyhral nad Fínom J. Heinom 2:0, v 2. kole vyhral hladko 4:0 s reprezentantom LAT R. Sadikovsom, v 4. kole prehral tesne 1:2 nad Grékom G. Tzanosom. Grék hneď v nasledujúcom zápase prehral v súboji o finále a Klaudio sa tak do repasáže nedostal.

5th - 7th May 2009

Dva "voľné" dni sme strávili aktívnym odpočinkom a na tréningoch v aerobikovom centre priamo v priestoroch hotela. Všetci sme zaregistrovaní a pripravení na nadchádzajúce 3 dni šampionátu. Zajtra nás ešte čaká váženie "kumiťákov" a prvé individuálne kategórie kata a kumite. Večer už budeme mať rozlosovanie a po ňom sa to všetko začne :) Tak držte palce!