KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

Mimoriadna ponuka pre slovenský šport

SOŠV a x-bionic®sphere

 

Mimoriadna ponuka pre slovenský šport

 


 

Slovenský olympijský a športový výbor a x-bionic® sphere podávajú slovenským športovcom pomocnú ruku. V tejto výnimočnej a veľmi náročnej dobe dostávajú slovenské zväzy a celá športová komunita zastrešená SOŠV možnosť bezodplatne využívať špičkové podmienky v Olympijskom tréningovom centre x-bionic® sphere v Šamoríne.

 

Pomoc bez nároku na financie je v rozsahu služieb ubytovania, vstupu na športoviská, vybraných oddychových a spoločenských zón, ako aj starostlivosti o ubytovaných športovcov. Športové zväzy si počas pobytov budú hradiť iba stravu a aj tú za oveľa výhodnejších finančných podmienok ako doteraz. Slovenský olympijský a športový výbor sa dohodol so zástupcami tréningového centra na spolupráci, z ktorej bude profitovať predovšetkým slovenský šport. Mimoriadnu ponuku na tréningový pobyt za doteraz najvýhodnejších podmienok môžu využiť prostredníctvom svojich národných zväzov vrcholoví i mládežnícki športovci.

 

PONUKA NA VYUŽÍVANIE X-BIONIC® SPHERE V ŠAMORÍNE

 

CENA: zvýhodnená cena stravnej jednotky 30 eur s DPH na osobu/deň

 

PONUKA OBSAHUJE / ROZSAH SLUŽIEB POSKYTNUTÝCH BEZODPLATNE:

Ubytovanie v samostatnom pavilóne v priestranných izbách pre 1 až 4 osoby (využitie kapacity ubytovania je plne v kompetencii SOŠV)

Vstup na športoviská v rámci Olympijského tréningového centra x-bionic® sphere pre individuálnych športovcov a športové skupiny

Vyčlenený pracovník x-bionic® sphere na starostlivosť o športovcov (rezervácie športovísk, ubytovania, ad hoc požiadavky športovcov a pod.)

 

ÚČELY VYUŽITIA PONUKY:

Príprava vrcholových a výkonnostných športovcov zväzmi (športovými klubmi, ktoré zastrešujú zväzy)

Organizácia športových podujatí organizovanými športovými zväzmi

Organizácia školení a seminárov zväzmi

 

VIAC INFORMÁCIÍ

SOŠV: Zuzana Tomčíková, mail: tomcikova@olympic.sk

X-BIONIC SPHERE: web: https://www.x-bionicsphere.commail: lenka.jankechova@x-bionicsphere.comtel: +421 911 153 678

 

 

Ponuka v PDF    Mám záujem využiť ponuku  

 

 

Športovci často využívajú na sústredenia a kempy zahraničné útočiská, no už aj doma  majú  možnosti na špičkovú prípravu i regeneráciu. Olympijské tréningové centrum x-bionic® sphere ponúka v pokojnej časti Šamorína neďaleko Dunaja profesionálne tréningové podmienky pre olympijské i neolympijské športy, v porovnateľnej, ak nie vyššej kvalite ako v cudzine. V dnešnej dobe poznačenej obmedzeným cestovaním a reštrikciami hromadného športu je x-bionic® sphere jedinečným riešením.

 

Príprava a tréningy v Šamoríne počas jesene by pre slovenské športové zväzy i kluby znamenali nielen ušetrenie času, ale aj množstva finančných prostriedkov. Ušetrené financie by mohli zväzy presunúť na iný, v dnešnej dobe oveľa potrebnejší účel.

 

Pre všetkých je pripravená  ponuka ubytovania vrátane vstupov na jednotlivé športoviská i do oddychových a spoločenských zón v rozsahu 625 izbo-nocí s kapacitou ubytovania až 2500 športovcov. Toto všetko bez nároku na financie.

 

Termíny na sústredenia, kempy či iné akcie organizované zväzom či klubom do konca roka 2020 môžu zástupcovia športových zväzov nahlásiť v prvom kole do 15. septembra 2020. Ak sa nenaplnia dohodnuté kapacity, SOŠV pripraví ďalšie prihlasovacie kolo.

 

„Slovenský olympijský a športový výbor si ako strešná organizácia slovenského športu uvedomuje, že v dnešných ťažkých časoch je potrebné hľadať spôsoby, ako pomáhať športovcom. Chceli sme im preto umožniť bezodplatné využitie služieb ubytovania a prístupu na športoviská pre zabezpečenie prípravy v špičkových podmienkach a predovšetkým v bezpečnej zóne, aby nemuseli cestovať do rizikových krajín a strácať čas a energiu náročnými presunmi. Aj doma na Slovensku máme špičkové stredisko. Prostredníctvom  tejto pilotnej fázy projektu by sme v roku 2020 chceli otestovať plánovaný nový model strategickej spolupráce medzi Slovenským olympijským a športovým výborom a x-bionic® sphere. S dôrazom na napredovanie slovenského športu chceme prostredníctvom celoročnej spolupráce zabezpečiť pre slovenský šport samostatný hotelový pavilón s kapacitou 48 izieb vrátane komplexného využitia dostupných športovísk. Podporíme tým nielen reprezentačné kolektívy, ale aj popredné klubové družstvá či elitných mládežníckych športovcov. Zároveň podporíme slovenský areál i rozvoj domáceho cestovného ruchu. Vďaka dobrým referenciám od našich športovcov sa môže chýr o špičkovom areáli neďaleko Bratislavy dostať aj do sveta," povedal výkonný riaditeľ Slovenského olympijského a športového výboru Gábor Asványi.

 

Komplex x-bionic® sphere projektovali s ohľadom na požiadavky športovcov, profesionálnych tímov, športových klubov či škôl. Zároveň spĺňa štandardy na organizovanie národných a medzinárodných atletických mítingov a športových podujatí. Kľúčovými princípmi všetkých športových priestorov v areáli sú bezpečnosť, dynamika a maximálny športový výkon. Vďaka špičkovému vybaveniu poskytuje x-bionic® sphere ideálny priestor pre množstvo olympijských športových disciplín. K dispozícii sú vonkajšie i vnútorné športoviská. Samozrejmosťou je tiež ponuka regeneračných služieb. Súčasťou komplexu je štvorhviezdičkový hotel s bezbariérovými izbami. Reštaurácia Olym-pick ponúka celodenné stravovanie. Areál disponuje aj prednáškovými sálami a školiacimi miestnosťami vybavenými modernou technikou.

 

„Chceme pomáhať slovenskému športu. Už viackrát sme dokázali, že vieme ponúknuť kvalitné podmienky a služby pre športovcov aj doma na Slovensku. Zvýhodnená ponuka v rámci návrhu strategickej spolupráce pre olympijsky rok 2021 je exkluzívne poskytnutá pre SOŠV. Počíta s alokáciou celého hotelového pavilónu pre potreby slovenského športu. Podobnou ponukou nebude disponovať žiaden iný subjekt. Len vďaka obojstranne výhodnému partnerstvu budú môcť v areáli absolvovať prípravu reprezentácie, športové kluby či jednotlivci. Aktuálna ponuka sa týka aj organizácie športových podujatí usporiadaných športovými zväzmi či školení a seminárov, keďže si uvedomujeme nevyhnutnosť vzdelávania nielen športovcov, ale aj trénerov," hovorí predseda dozornej rady x-bionic® sphere Juraj Bača.

 

Areál x-bionic® sphere je zároveň na základe iniciatívy SOŠV v prípade sprísnenia opatrení proti šíreniu pandémie a opätovnom uzatvorení všetkých športovísk na Slovensku pripravený zabezpečiť kontinuitu bezpečnej športovej prípravy pre reprezentantov SR. V areáli je možné vytvoriť bezpečnú a kontrolovanú zónu na ubytovanie, stravovanie i športovú prípravu všetkých olympionikov. Platili by v nej mimoriadne bezpečnostné a hygienické opatrenia pre všetky ubytovacie i stravovacie kapacity a športoviská. Súčasťou opatrenia je  aj karanténny ubytovací pavilón, kontrolovaný a limitovaný vstup na športoviská a všetci, ktorí by sa pohybovali v hermeticky uzavretom priestore Olympijského tréningového centra by sa museli podrobiť povinne testom na koronavírus. Na podobnom princípe fungovali v minulosti aj bundesligové kluby či tímy zámorských NHL a NBA.

 

 

Ponuka v PDF    Mám záujem využiť ponuku