KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

Olympijska solidarita podporuje KARATE

Olympijská solidarita MOV dlhodobo podporí smerom k OH v Tokiu 11 slovenských športovcov, medzi ktorými nebude chýbať, na základe návrhu Slovenského zväzu karate

KARATISTA -  DOMINIK IMRICH

 

Slovenský olympijský výbor (SOV) dostal začiatkom septembra vyjadrenie Olympijskej solidarity Medzinárodného olympijského výboru (OS MOV), že smerom k olympijským hrám 2020 v Tokiu OS MOV dlhodobými štipendiami podporí 11 slovenských športovcov. Inštitúcia OS MOV, financovaná z predaja celosvetových vysielacích práv na OH a ZOH, tak v plnej miere akceptovala návrh SOV, ktorý konzultovala s príslušnými medzinárodnými federáciami. Vo vybranej jedenástke sú zástupcovia desiatich letných športových odvetví. Jedine atletika má dvojité zastúpenie.

 

Zoznam 11 slovenských štipendistov OS MOV smerom k OH v Tokiu - od septembra 2017 do augusta 2020: Andrea Podmaníková (plávanie), Romana Gajdošová (triatlon), Vanda Michalková (športové lezenie), Simona Glejteková (vodný slalom), Barbora Mokošová (športová gymnastika), Veronika Sýkorová (športová streľba), Ján Volko (atletika), Martin Kučera (atletika), Matej Poliak (džudo), Samuel Baláž (rýchlostná kanoistika), Dominik Imrich (karate).

 

 

V porovnaní s minulosťou sa štipendijný program OS MOV rozšíril o celý jeden rok, takže všetci 11 športovci budú na hradenie nákladov spojených s ich športovou prípravou počas 36 mesiacov každý mesiac poberať v priemere podporu vo výške 650 dolárov (USD). Nárok na jej vyplácanie vznikol už za september 2017, ale vyplateniu musí predchádzať podpis zmluvy medzi SOV, športovcom a príslušným športovým zväzom.

 

SOV vybral kandidátov na štipendiá OS MOV spomedzi športovcov, ktorí svojimi výkonmi preukázali veľký výkonnostný potenciál, ale zatiaľ sa ešte plne nepresadili na vrcholných svetových súťažiach dospelých. Vo vybranej jedenástke sú viacerí držitelia medailí z juniorských majstrov sveta či Európy, ako aj medailsta z ME do 23 rokov Ján Volko a medailista z ME mužov Matej Poliak. Držiteľ štipendijného grantu OS MOV by oň prišiel vo chvíli, keď by bolo jasné, že už nemá ani teoretickú šancu kvalifikovať sa na OH 2020.

 

text: www.olympic.sk