IOC
 Medzinárodný olympijský výbor

ZLATO + STRIEBRO + STRIEBRO na ME !!!

57. Majstrovstvá Európy seniorov 2022

Na 57. Majstrovstvách Európy seniorov, ktoré sa konajú 25.-29. máj 2022 v tureckom Gaziantepe, sa prezentovalo 505 reprezentantov zo 45 krajín Európy.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

foto (c) Slovenský zväz karate

autor: Gökhan Taner

VIDEO WKF finálové zápasy + zápasy o bronz

INGRIDA SUCHÁNKOVÁ - MAJSTERKA EURÓPY !!!

kumite ženy - 61 kg

1. kolo FREE, v 2.kole deklasovala 8:0 reprezentantku Belgicka DE VOS NELE, v 3. kole zvíťazila 4:0 nad Holanďankou SNEL LYNN a v boji o finále (4. kolo) porazila 6:1 minuloročnú vicemajsterku Európy Ukrajinku SEROGINA ANITA. V sobotňajšom finále nastúpila proti reprezentantke Nemecka MIGGOU ANNA nad ktorou vyhrala 2:1 a získala tak ZLATÚ MEDAILU - TITUL MAJSTERKY EURÓPY !!!

V kategórii kumite ženy -61 kg nastúpilo 26 reprezentantiek z 26 krajín Európy.
GRATULUJEME !!!

MIRKA KOPÚŇOVÁ - VICEMAJSTERKA EURÓPY !!!

kumite ženy - 68 kg

1. kolo free, v 2. kole porazila 3:0 MAKYAN ANITA (ARM), v 3. kole doslova deklasovala 8:0 MOJSOVSKA ANGELA z Macedónska a v boji o finále (4. kolo) zvíťazila 6:0 nad reprezentantkou Grécka PANETSIDOU VASILIKI. Vo finále nastúpila proti domácej reprezentantke Turecka ELTEMUR EDA s ktorou prehrala 0:2 a získala tak STRIEBORNÚ MEDAILU - TITUL VICEMAJSTERKY EURÓPY.

V kategórii kumite ženy -68 kg nastúpilo 27 reprezentantiek z 27 krajín Európy.

KUMITE TEAM ŽENY (KOPÚŇOVÁ, KOVÁČIKOVÁ, KUKLOVÁ, SUCHÁNKOVÁ) - VICEMAJSTERKY EURÓPY !!!

Postupne v 4. kolách nenašli súperky, ktoré by ich zastavili!!

1 kolo: SVK - MKD 2:1
2. kolo: SVK - BIH 2:0
3. kolo: SVK - FRA 2:1
4. kolo: SVK - AUT 2:0
Vo finále - 5. kolo náš team prehral s tímom CHORVÁTSKA na zápasy 1:2 a získali tak STRIEBORNÉ MEDAILE - TITUL VICEMAJSTERIEK EURÓPY.

V kategórii kumite team ženy nastúpilo 28 družstiev z 28 krajín Európy.

DOMINIK IMRICH - 5.MIESTO
Kumite muži -60 kg

V 1. kole zvíťazil 2:1 nad reprezentantom Čiernej hory BOJIC MATIJA, v 2. kole prehral 2:4 s neskorším finalistom Talianom CRESCENZO ANGELO , ktorý "potiahol" Dominika do repasáže. V 3. kole zvíťazil 8:0 nad reprezentantom Švajčiarska WABER KJETIL a v 4. kole taktiež doslova deklasoval 8:0 Chorváta RUMENJAK NOA a postúpil tak do sobotňajšieho boja o BRONZOVÚ medailu, kde prehral proti ISR GEHTBARG RONEN a obsadil tak 5.miesto.

V kategórii kumite muži -60 kg nastúpilo 32 reprezentantov z 32 krajín Európy.

TOMÁŠ KÓSA - 5.MIESTO

kumite muži +84 kg

1. kolo free, v 2. kole zvíťazil 1:0 nad MKD JAKUPI BERAT, v 3. kole prehral 0:1 BEL COSTA LUCA, ktorý "potiahol" nášho reprezentanta do repasáže. V 4. kole zvíťazil 1:0 nad reprezentantom Turecka ARSLAN OMER FARUK a postúpil tak do sobotňajšieho boja o BRONZOVÚ medailu, kde prehral proti UKR TALIBOV RYZVAN a obsadil tak 5.miesto.

V kategórii kumite muži +84 kg nastúpilo 30 reprezentantantov z 30 krajín Európy.

ADI GYURÍK - 7.MIESTO

kumite muži -84 kg

1. kolo free, v 2. kole porazil 3:0 reprezentanta Poľska SOBKOWIAK DAWID, v 3. kole zvíťazil 3:0 nad Srbom BREZANCIC VLADIMIR, v 4. kole nestačil na aktuálneho finalistu Chorváta GARIBOVIC ENES, s ktorým prehral tesným rozdielom 2:1. V repasáži - v 5. kole prehral 2:3 s domácim reprezentantom OZ MURAT (TUR) a obsadil tak konečné 7. miesto

V kategórii kumite muži -84 kg nastúpilo 38 reprezentantov z 38 krajín Európy.

Gratulujeme !!!

KUMITE TEAM MUžI - 7.MIESTO

(GYURÍK, HOMOLA, IMRICH, KÓSA, PODSKLAN, POLIAK, SMOLIGA)

1.kolo: SVK - HUN 3:1

2.kolo: SVK - FRA 1:3

Repasáž

1.kolo: SVK - SWE 3:0

2.kolo: SVK - UKR 0:3

V kategórii kumite team muži nastúpilo 27 družstiev z 27 krajín Európy.

JANA VAŇUŠANIKOVÁ - 17.MIESTO

kata ženy

po 1.kole skončila na nepostupujúcej 5.priečke a obsadila tak konečné 17.miesto

PAVOL SZOLÁR - 11.MIESTO

kata muži

po 1.kole postpúpil na 2.priečke. V druhom kole skončil na nepostupujúcej 6.priečke a obsadil tak konečné 11.miesto

kumite muži - 75 kg:

1.kolo free, v 2.kole vyhral 3:0 s LTU BALCIUS TOMAS, v 3.kole prehral 0:2 s AZE AGHAYEV RAFAEL