KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

NŠC ocenilo športovcov Národného športového centra za rok 2022

Ocenenie

Športovec Národného športového centra 2022

si 7. februára 2023 prevzalo 15 športovcov a 12 trénerov.

 

text a foto (NŠC)

https://narodnesportovecentrum.sk/blog/ocenili-sme-sportovcov-narodneho-sportoveho-centra-za-rok-2022


Ocenenie za športové výkony na významných medzinárodných podujatiach, kvalitnú prípravu aj identifikovanie nových slovenských talentov vo svete športu. To bolo cieľom slávnostného podujatia Športovec Národného športového centra 2022, ktoré sa uskutočnilo v utorok popoludní v priestoroch Slovenského olympijského a športového múzea.

 

 

Ceny laureátom odovzdal Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Ján Horecký, riaditeľ Národného športového centra (NŠC) Vladimír Baluška a ďalšie významné osobnosti.


Ocenených za rok 2022 bolo 15 športovcov a športovkýň a 12 trénerov. Prvou kategóriou ocenených boli mladé športové talenty. „Je dôležité podchytiť už v mladom veku talentované športové nádeje Slovenska a rozvíjať ich a prispieť tak k skvalitneniu ich práce. Aj toto ocenenie možno vnímať ako podporu zo strany ministerstva školstva a ešte viac NŠC, ktorých prioritou je predovšetkým aktívne sa podieľať a podporovať výkony športovkýň a športovcov, ktorí aj vďaka tomu môžu dosiahnuť medzinárodné a svetové úspechy," priblížil šéf rezortu školstva Ján Horecký.


„Za NŠC sme radi, že i naši najmladší športovci dosiahli kvalitné výkony počas roka 2022. Vrcholoví športovci sa už teraz pripravujú na najvýznamnejšie podujatia tohto roku. Slávnostné oceňovanie je poďakovaním za ich odvedenú prácu a milou spoločenskou príležitosťou, ako sa stretnúť sa aj mimo športoviska," vysvetlil Vladimír Baluška, riaditeľ NŠC.


Za aktívnu propagáciu NŠC a športové výkony si dekrét prevzali karatista Adi Gyurík a tréner karate Peter Macko.Ocenenie si z rúk ministra prevzala karatistka Nina Kvasnicová, zlatá medailistka na ME v kategórii kumite juniorky.


 

Jedinečné okamihy zo stupienkov víťazov a pocity zo skvelých výsledkov by títo športovci však neprežívali bez kvalitnej prípravy, o ktorú sa starajú ich tréneri a trénerky. Za ich výnimočný prístup k práci sa im okrem ich zverencov odvďačilo aj NŠC oceneniami, ktoré si z rúk šéfa rezortu školstva či riaditeľa NŠC prevzali: Jozef Tománek, Viera Hanuliaková, Vladimír Hurban ml., Karel Šula st., Martin Svrček st., Roman Grigel, Jaromír Truksa, Peter Strečanský st., Atilla Raisz, Tomáš Kovács, Martin Zvalo a Daniel Kvasnica.