KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

Úspech karate v olympijskom hnutí

Novým prezidentom Slovenského olympijského výboru (SOV) sa v sobotu 26. novembra na 51. valnom zhromaždení SOV stal podnikateľ Anton Siekel, čestný prezident Slovenského zväzu judo a predseda správnej rady Nadácie SOV. Jednoznačne uspel vo voľbách nástupcu Františka Chmelára, ktorý po 17 rokoch výkonu najvyššej funkcie už nekandidoval. Víťaz Anton Siekel získal viac než štvornásobok súčtu hlasov ďalších kandidátov, čo je nečakane suverénne víťazstvo.

 

Karate zaznamenalo úspech aj v olympijskom hnutí. Prezident Slovenského zväzu karate Daniel Líška bol opäť zvolený do Výkonného výboru SOV. Novými členmi VV SOV sa ešte okrem prezidenta SZK stali: predseda Slovenského atletického zväzu Peter Korčok,  prezident Slovenského stolnotenisového zväzu Zdenko Kríž, generálna sekretárka Slovenskej gymnastickej federácie Monika Šišková, prezident Slovenskej triatlonovej únie Jozef Jurášek, dvojnásobný olympijský medailista v športovej streľbe Jozef Gӧnci, prezident Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky Róbert Petriska, dekan Fakulty telesnej výchovy a športu UK v Bratislave a olympionik v atletike i v boboch Marián Vanderka a prezident Slovenskej volejbalovej federácie Ľubor Halanda (www.olympic.sk).

 

 

Nový výkonný výbor SOV aj s čestným prezidentom SOV - v prvom rade zľava Monika Šišková, nový prezident SOV Anton Siekel, členka MOV Danka Barteková a čestný prezident SOV František Chmelár, v druhom rade Jozef Gӧnci, Marián Vanderka, Jozef Jurášek, Zdenko Kríž, Ľubor Halanda, Matej Tóth, Peter Korčok, Róbert Petriska a Daniel Líška (prezident SZK). FOTO JÁN SÚKUP (www.olympic.sk)

 

Viac na:

https://www.olympic.sk/aktuality-sov/novym-prezidentom-slovenskeho-olympijskeho-vyboru-sa-uz-v-prvom-kole-volieb-na-51-valnom-zhromazdeni-sov-suverenne-stal-anton-siekel